Дітям заборонили купувати тварин

Верховна Рада України затвердила ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин, згідно якої забороняється продаж тварин особам, яким не виповнилося 16 років, без чітко вираженої згоди їхніх батьків або осіб, які виконують обов'язки батьків.

За відповідний законопроект № 0032 свої голоси віддали 335 депутатів у середу, 18 вересня.

Україна підписала конвенцію про захист домашніх тварин у липні 2011 року, наразі 22 країни з Ради Європи приєдналися до конвенції, з них 18 країн є країнами Європейського Союзу.

Ця конвенція направлена на забезпечення захисту домашніх тварин та гуманного поводження з ними. Документ визначає основні принципи благополуччя тварин, принципи їхнього утримання, розведення та дресирування, встановлює вікові обмеження щодо придбання домашніх тварин, обмеження щодо їхнього використання у комерційних цілях, правовий режим створення і функціонування притулків для тварин, обмеження на використання тварин у рекламі і розважальних заходах, допустимі випадки проведення хірургічних операцій тварин і їхнього усипляння, заходи, які можуть застосовуватися щодо безпритульних тварин, зокрема з метою зменшення їхньої кількості та виключення їхнього відлову, утримання і усипляння тощо.

Так, на кожну особу, яка утримує домашню тварину, покладаються обов'язки. Зокрема, це відповідальність за благополуччя і здоров'я тварини, забезпечення догляду та видалення належної уваги, з урахуванням потреб тварини відповідно до породи і вигляду.

Передбачається, що якщо кількість безпритульних тварин становить проблему для країни, то вона здійснює відповідні законодавчі або адміністративні заходи, які необхідні для зменшення кількості тварин, виключно у спосіб, який не викликає болю, страждань або приниження тварин.

У тому випадку, якщо необхідний відлов домашніх тварин, то він має проводитися з заподіянням їм мінімальних фізичних страждань, про це йдеться у Європейській конвенції про захист домашніх тварин.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.