Сьогодні, 21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці або Мала Пречиста — релігійне свято християнської церкви на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа. Святкується щороку православними 21 вересня, католиками — 8 вересня.

У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою праведницею, помічницею і заступницею людей, покровителькою сільського господарства, яка народженням Христа зробила перший крок до вічного спасіння усіх людей.

Також сьогодні відзначають Рожаниці (Свято Рожаниць) - жіноче родинне і родильне свято. Святкується два дні, бо Рожанець зображували як матір і доньку (Ладу і Лелю). Це Богині родинного благополуччя, яким присвячувалося жіночі моління про пологи, немовлят, сім'ю, здоров'я живих і поминання покійних родичів.

Святкування Різдва Богородиці в часі співпало із закінченням основних польових робіт. Богородицю вшановували й дякували в цей день за зібраний урожай, адже вона є покровителькою землеробства. В цей день Богородиці дякували як подательці всякого благополуччя й покровительці сім'ї й особливо материнства.

Окрім цього 21 вересня відзначають Міжнародний день миру та День фармацевтичного працівника України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.