У Рівному оновилася ікона Божої Матері Вишгородської

Як повідомляє Українська православна церква Київський Патріархат Всіхсвятська парафії у місті Рівне, вчора, 22 вересня, у храмі, на кліросі оновилася ікона Божої Матері Вишгородська. Це проста літографія зі старого календаря була доволі темною (настільки, що колір дорогоцінного каміння годі було розрізнити), тепер риза стала світлою, а на німбі Спасителя зявилася яскрава корона.

Нагадаємо, що справжня назва ікони не Володимирська (я її називають прихожани), а Вишгородська, бо первинно вона знаходилась у храмі міста Вишгород. Згідно з переданням, вона була подарована Києву від Константинополя.

Київський князь Юрій Долгорукий помістив її у Вишгороді, спорудивши для неї спеціальний храм. Звідти й назва ікони — Вишгородська. Хоча, як свідчать деякі мистецтвознавці, її цінність полягає у тому, що вона не була привезеною з Візантії, а була написана у Києві, можливо, преподобним Аліпієм-іконописцем. Згодом цю ікону вкрав князь суздальський Андрій Боголюбський, напавши і зруйнувавши Київ. Він розмістив Вишгородську ікону у Володимирі-на-Клязьмі, тоді вона й була перейменована на Володимирську.

Ікона також славиться своєю чудодійною силою, за переказами остання зцілила не один десяток людей.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.