У міських радах Рівненщини перевірять законність виділення землі

На Рівненщині стартує проект "Громадський контроль- ефективна влада", який реалізує Інститут аналізу державної регіональної політики за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Його втілюватимуть у Здолбунівській, Костопільській і Сарненській міськрадах. Саме в цих державних установах фахівці проводитимуть незалежний громадський моніторинг якості надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин та використання об’єктів комунальної власності.

За словами керівника проекту, директора інституту аналізу державної та регіональної політики Інни Гайворонської, в рамках проекту юристи проведуть антикорупційну експертизу рішень щодо земельних ділянок та порядку використання та відчуження об’єктів комунальної власності

- Робота органів місцевого самоврядування повинна бути більш прозорою та доступною для населення. Провівши моніторинг ми запропонуємо певні напрацювання та пропозиції, які підвищать якість надання населенню адміністративних послуг із земельних питань та використання об’єктів комунальної власності. В підсумку ми хочемо видати довідник, в якому буде висвітлена законодавча база про те, яким чином громадськість може взяти участь у діяльності органів місцевого самоврядування, - розповіла Інна Гайворонська.

Участь у прес-конференції взяв міський голова міста Сарни Сергій Євтушок, який розповів, що у 2010 році у Сарнах були створені консультативно-дорадчі ради, до складу яких увійшли представники молоді.

- Чим більший буде відсоток контролю громадськості, тим більше буде прийнято управлінських рішень на користь громади. Я вважаю варто розширювати сферу громадського контролю, - сказав Сергій Євтушок.

За словами секретаря Здолбунівської міської ради Валентини Капітули, у Здолбунова вже є досвід такого роду контролю, адже там вже створена громадська приймальня

- Не завжди громадськість допомагає у вирішенні питань, іноді вона компрометує. Можливо такий моніторинг дасть можливість побачити те, чого не бачимо ми, сказала Валентина Капітула.

Організатори запевнили, що ця ініціатива не пов’язана з політичними партіями, проте відкрита для громадських організацій, громадських діячів та фахових спеціалістів, які можуть підвищити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.