Сьогодні свої іменини святкують Ілля та Петро

26 вересня:

Православне свято: Передсвято Воздвиження Чесного Хреста  Господнього, Священномученика Корнилiя, сотника

Священномученик Корнилій - римський центуріон (в перекладі Огієнка — «сотник») італійського полку з Кесарії Палестинської, навернений до християнства апостолом Петром В Біблії він згадується, як «побожна» та «богобійна» людина, що подавала милостиню, і завжди молилася Богові. 

В житії Корнилія написано, що він полишив усе мирське і разом з апостолом Петром, який згодом поставив його єпископом в Кесарії Палестинській, став проповідувати.

Разом з Петром і Тимофієм вони потрапили до Ефесу де було дуже поширеним язичництво, а особливо воно було поширене в містії Скепсії. Щоб вибрати хто має туди йти проповідувати, вони кинули жереб, що випав святому Корнилію. В місті жив князь на ім'я Дмитрій, що вивчав давньогрецьку філософію, ненавидів християнство та поклонявся поганським божествам, а особливо Аполлону та Зевсу. Дізнавшись про його прихід, князь відразу запросив його до себе і запитав про причину прибуття. Корнилій відповів, що прийшов звільнити його з мороку невідання і привести до пізнання Світла Істини. Князь не зрозумів смисл сказаних слів, розгнівався та звелів відповідати на кожне його питання. Коли Корнилій пояснив, що він служить Богу і причина його прибуття - це благовіщення Істини, князь розгнівався і став вимагати у проповідника щоб той приніс жертви ідолам.

Коли його відвели до язичницького храму Зевса, Корнилій повернувся до сходу і схилившись на коліна звернувся з молитвою до Господа Бога. Тоді розпочався землетрусі храм Зевса разом із статуями був зруйнований. Князь розгнівався ще більше і став радитись зі своєю свитою про те, як згубити Корнилія. Його зв'язали і кинули до в'язниці на ніч. В той час князю повідомили сумну вість, що його жінка і дитина під уламками зруйнованого храму. Але пізніше один із жреців Варват, трохи пізніше, розповів, що чув голоси його дружини та сина і-під руїн і що вони славили християнського Бога. Жрець попросив звільнити ув'язненого, адже завдяки диву, що здійснилось через молитву Корнилія, дружина і син князя залишись живі. Радісний князь разом зі своєю свитою попрямував до в'язниці, зізнався в тому, що увірував у Христа і попросив звільнити свою дружину і сина з-під уламків. Святий направився до зруйнованого храму і з його молитвою ті були звільнені. Після цього князь Дмитрій і всі його родичі та слуги охрестились.

Корнилій прожив тривалий час в цьому місті та навернув у християнство майже всіх жителів і поставив пресвітера Евномія для служіння Господу. Корнилій помер вже в похилому віці і був похований неподалік від зруйнованого від ним храму.

Іменини: Валеріан, Ілля, Корнелій, Леонтій, Лук'ян, Петро, Юліан

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.