На сесії Рівнеради роздають землю в закритому режимі

Попри велику кількість розмов про роздачу рівненської землі міськими обранцями у закритому режимі, вони продовжують ділити землю, відмовившись від поіменного голосування. 

Засідання сесії переходить у режим дискусії, ініційованої фракцією ВО "Свобода". Попри це, міський голова Володимир Хомко намагається продовжити розгляд питань порядку денного, що стосуються роздачі земельних ділянок.

На сесії Рівнеради обласний депутат Олексій Бучинський наполягає на поіменному голосуванні. Після нього виступає керівник фракції "Батьківщина" Юрій Запорожець, вимагаючи поіменного голосування, потім народний депутат Олег Осуховський погрожує зверненнями до Генпрокуратури. До мікрофона вишиковується черга із депутатів, робота сесії заблокована. Хомко дає доручення юристам розібратися. "Свободівська" фракція погрожує відмовитися від участі у сесії, просить перерву до обіду. Попри вимогу більшості депутатів і керівників фракцій, поіменного голосування чомусь не відбувається. Можливо, на це немає волі Володимира Хомка?

Попри крик депутатів пан Хомко продовжує зачитувати питання порядку денного. Його переривають. Міський голова нарешті ставить питання "про поіменне голосування" на голосування депутатів. Депутати голосують "За" - 29, "Проти" - 2, "Утримали - 2", "Не голосували" - 11. Депутати голосують наступне питання, система "Рада" зависає. Згодом таки видає результат. Фракція ВО "Свобода" просить перерву, Володимир Хомко відмовляє. Мотивує тим, що за 40 хв перерва. Депутати продовжують голосувати, проте на екран поіменні результати не виводяться. Міські обранці досі не можуть збагнути, в якому ж режимі вони голосують за земельні питання.

Перед обідньою перервою депутат Павло Шамшин звернувся до міського голови із запитанням щодо регламенту в частині поіменного голосування, адже Володимир Хомко анонсував, що дав завдання юристові Рівнеради паралельно із засіданням розібратися із проведенням режиму волевиявлення міських обранців. Очільник міста відповів, що ще не дізнавався у юриста, оскільки йому наразі це не цікаво.

По обіді депутат облради Олексій Бучинський заявив, що у перерві підходив до технічних працівників Рівнеради, які зазначили, що роздача землі, зокрема 20-ти земельних ділянок на вулиці Київська, відбувалася у закритому режимі. Оскільки вони отримали таку "команду" від керівника Секретаріату засідання Едуарда Галайчука. У свою чергу Галайчук зачитав рекомендацію юридичного відділу Рівнеради про те, що з метою захисту персональних даних голосування щодо цих питань було прихованим.

Прозвучала пропозиція переголосувати питання про роздачу земельних ділянок в поіменному режимі. Для цього половина +1 від наявної на засіданні кількості депутатів мали б підтримати це рішення. На пропозицію переголосувати за земельні питання, депутати Рівнеради відповіли такою кількістю голосів: "За" - 8, "Проти" - 0, "Утримались" - 8, "Не голосували" - 22. Таким чином міські обранці відмовилися показати як голосували за дерибан земельних ділянок у м.Рівне.

Далі буде...

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.