Сьогодні Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

Професійні свята: Всесвітній День туризму

Православні свята: Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього (проповідь патріарха Філарета, прот. Діонісія Мартишина, прот. Михаїла Сивака). Кончина святого Іоана Золотоустого.

Святий Хрест це вічно живий символ безкінечної любові Божої до нас грішних, символ цілопальної Христової жертви, символ нашого відкуплення і спасіння, символ Христової перемоги над смертю і дияволом.

Православна Церква так високо цінить почитання св. Хреста, що в його честь присвятила аж кілька свят у році. Найбільший празник у честь святого Господнього Хреста це празник Всесвітнього Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста. Празник Воздвиження належить до дуже старовинних. Історики Православної Церкви загально згідні в тому, що передусім дві події дали мотив для установлення свята: віднайдення Хреста в ІV ст. і його повернення з перської неволі у VII ст. Грецька Церква відзначає пам'ять віднайдення св. Хреста 6 березня.

Цей празник у Пролозі має назву: "Віднайдення Чесного Хреста, що його віднайшла блаженна Олена".

Празник Воздвиження, ставлячи нас перед очі св. Хрест, пригадує нам про наш обов'язок св. Хрест почитати, любити й визнавати. Св. Іоан Золотоустий у проповіді про Цвинтар і Хрест, про значення його для нас каже: "Хрест - трофей проти бісів, оружжя проти гріха, меч, що ним Христос поколов змія. Хрест - зволення Вітця, слава Єдинородного, радість Духа, окраса ангелів, укріплення Церкви, похвала Павла, твердиня Святих, світло всієї вселенної".

Іменини: Івана

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.