Чи закриватимуть школи на Рівненщині?

У Рівненській області існує десять загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається менше десяти учнів. Чи існує загроза їх закриття? Адже в Україні не будуть вводити заборону на закриття сільських шкіл.

За проект постанови, що пропонує ввести такі заборони, нещодавно проголосували лише 186 депутатів при мінімально необхідних 226. На думку автора документа Олеся Донія, запланована Міністерством науки і освіти оптимізація сільських шкіл призведе до скорочення кількості молоді в селах і негативно вплине на українську культуру і мову? - пише ТСН.

У 2013 році в Україні можуть ліквідувати більше півтисячі тисяч шкіл, - пише UBR.

Тим часом інформація про закриття малочисельних шкіл Рівненщини не підтвердилась. 

Відповідні рішення мають приймати територіальні громади.

"Обласна державна адміністрація на Ваш запит від 20.09.2013 повідомляє, що в області станом на 01.09.2013 року функціонує 10 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається менше десяти учнів.

Питання створення, реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої і влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 6 статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту» реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, заснованих на комунальній власності, допускається лише за згодою територіальних громад, - повідомили з управління освіти та науки Рівненської ОДА.

Лише за 2012 рік в Україні закрили 161 школу, а відкрили і реконструювали тільки 29. За останній рік найбільше шкіл закрили на Хмельниччині – 35, Вінниччині – 17, а також Житомирській області – 13 шкіл. Про це йдеться у дослідженні Центру політичних студій та аналітики (ЦПСА), пише zaxid.net

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.