На Рівненщині найвищий показник всиновлення

Цьогоріч в області всиновили 20 діток. Водночас ще п’ять родин чекають на позитивні судові рішення, повідомив начальник обласної служби у справах дітей Віктор Марчук. До того ж 37 сиріт та позбавлених батьківського піклування, цьогоріч влаштували у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу.

Як повідомляє Рівненська ОДА, на Рівненщині налічується 1836 сиріт та позбавлених батьківського піклування. Водночас 92,5 відсотка дітей цих категорій виховують у сім’ях, а це найвищий показник по Україні, наголосив Віктор Марчук. Найкраще у цьому напрямі працюють у Березнівському і Володимирецькому районах, а також Кузнецовську. Водночас Рокитнівський та Костопільський райони лідирують за кількістю прийомних сімей, а у Рівненському найбільше дитячих будинків сімейного типу.

Тим часом обласна влада й надалі намагатиметься влаштувати кожну дитину у сім’ю, зазначив заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Зокрема, на Рівненщині ретельніше шукатимуть батьків для сиріт старшого віку, з братиками і сестричками, а також для малюків із особливими потребами. Адже тільки в сім’ї діти почуватимуться потрібними та щасливими, підсумував Олексій Губанов.

Разом із тим, експерти констатують: соціальний портрет усиновлювача семирічної давності і сьогоднішній має серйозні відмінності. Серед мотивацій усиновити все більше переважає «допомогти конкретній дитині, яка цього потребує». Це, зрештою, спонукає людей брати в сім’ю ВІЛ-позитивних дітей, із фізичними вадами, старшого віку. Все частіше громадяни України усиновлюють 2-3 братів і сестер. Суспільство стало іншим у ставленні до сиріт ізт очки зору готовності взяти в сім’ю дитину з усіма її проблемами, і це, безумовно, впливатиме на зростання національного усиновлення.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Сім'я - це те первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро, а влада всіляко сприяї родинам, які хочуть сіяти це добро у сиріт

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.