Сьогодні свої іменини святкує Олег

3 жовтня

Православні свята: Святі Чернігівські князь Михаїл і його боярин Федор

Історія має далеко не повні дані про життя святого Михаїла, ще менше - про його боярина Федора. Гадають, що святий Михаїл народився у 1179 році. З дитинства він відзначався благочестям, лагідністю. Юний Михаїл мав слабке здоров'я, але щиру віру. З молодих літ полюбив Бога, був лагідним і милосердним до бідних і уникав мирської слави, яку вважав тоншою від павутини. 

Татари, встановивши своє панування на Русі, "передусім прагнули, щоб на Руській землі не було єдності. З цією метою вони сіяли чвари поміж князями". Тому Батий, викликаючи до себе Михаїла Всеволодовича, мав на меті розправитися з князем-патріотом. Своєю мужньою поведінкою в Орді, відкритим сповідуванням Христа, відмовою виконати принизливі язичницькі обряди

Татари вимагали від Федора, щоб він поклонився ідолам, обіцяючи йому за це князівство святого Михаїла. Але Федор непохитно сповідував християнську віру, маючи перед очима приклад мученицької смерті свого князя. Побачивши це, татари жорстоко катували Федора, як князя Михаїла, а потім відрубали голову. 

Святі мученики князь Чернігівський Михайло і його боярин Федор своє життя віддали за віру Христову. 

Іменини: Олег

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.