У Радивилові зацвіли каштани

Доволі незвично спостерігати  аномальну природну картину, коли поряд із жовто-багряним  листям раптом розквітають квіти. Вже не один рік жителі Радивилова спостерігають дивне явище, коли посеред осені дерева раптом розпускають цвіт. На диво всім перехожим на вулиці Кременецькій перед святом Другої Пречистої раптом вбрався в квіти безлистий каштан. 

Дехто з містян вважає таку природну аномалію недобрим знаком,  науковці ж заспокоюють: осіннє цвітіння дерев – не що інше, як генетичний збій у рослин.  Каштани – це багаторічні рослини. Через порушення температурного режиму та нестачу вологи не всі бруньки дерева навесні розвиваються, деякі з них впадають у стан спокою. А восени поряд з плодами з’являються й квіти. У таких квітів може бути процес запилення і процес запліднення, були б і плоди.

Однак через 2-3 тижні настануть нічні приморозки і почне опадати листя, а квіти черпають поживні речовини якраз з листя, тож біло-рожевий цвіт вимушено завмирає.  Втім побутує думка, що в містах каштани отримують мало вологи, а коли ще й було сухе літо, то дерева сприймають це як те, що пережили осінь та зиму. Як результат – викидають суцвіття. Такі помилки деревам дорого коштують. На цвітіння вони витрачають багато внутрішніх ресурсів, які б забезпечували їх взимку, пише "Сурми Радзивілів".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.