Рівненчани показали бойовий гопак представникам ООН

Нещодавно зі Сполучених Штатів Америки повернувся керівник школи бойового гопака "Джура" Петро Велінець (Дубровиця) зі своїми вихованцями, які є представниками Міжнародної Федерації Бойового Гопака.

З ініціативи і по запрошенню благодійного фонду FRAC та створеного ним музею Трипілля у Нью-Йорку, делегація Міжнародної федерації бойового гопака взяла участь у фестивалях української культури великої Метрополії (Нью-Йорк, Нью-Джерзі, Філадельфія, Стенфорд) а також у Вашингтоні, Чікаго та Клівленді. Американське турне відбулось в рамках культурно-просвітницького проекту фонду FRAC "Звичаєві Школи спадкоємців мудрості прадідів".

Козаки виступали перед високоповажними американськими представниками в ООН в Українському Інституту Америки в Нью-Йорку. До складу української делегації увійшли віце-президент цієї федерації Петро Велінець, його учні Микола Басистий та Микола Деменко, а також Марія Пахолок та її донька Олена Пахолок.

У США День Незалежності України святкують 20 днів, тому щовихідних у різних містах проходили фестивалі української культури, які організовувала українська діаспора.

- За два місяці ми об’їхали 30 штатів та щовихідних демонстрували показові виступи тривалістю півгодини. Це були виступи зі зброєю, палицями, серпами. Ми виклались на 120 відсотків, адже показали програму, яку зазвичай показують десять чоловік. Метою нашої поїздки було прославити козацьку культуру та поділитись своїм досвідом з українськими американцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівняни показали небезпечні трюки у Європі

Як розповів Петро Валінець, у Чикаго існує школа бойового гопака з 1997 року, в якій займаються близько 30-ти людей.

- Ми відвідали цю школу та показали все що вміємо. Мені дуже приємно. Що українці підтримують українську культуру в Америці та розмовляють українською мовою. При православних церквах є своя громада, яка відновлює українську культуру. Ці люди ту Батьківщину, яку мають в серці, намагаються зберегти та відновити. Коли ми виступали, люди були вражені та вигукували "Слава Україні" і це було дуже приємно.

Своїми враженнями від першої поїздки за кордон поділився 15-ти річний Микола Деменко, який вже п’ять років займається гопаком.

- Ми дуже гарно старались виступити, тому ми показували приклад для всіх. Ми лягали на цвяхи, ходили по склу, виступали двобоєм з шаблями. Це була моя перша поїздка за кордон. Найбільше вразила архітектура церков та хмарочоси, - розповів Микола.

Загалом поздка обійшлася у сім тисяч доларів, які Петро Велінець взяв в позику.

- Ці гроші вдалось відпрацювати, так як я є лікарем я два дні займався мануальною терапією, робив масажі і заробив півтори тисячі доларів. Ми їхали не гроші заробляти, а прославляти українську культуру. На деяких фестивалях нам платили кошти, на деяких ні, але нам вдалось повернути вкладені кошти. В Америці дуже генномодифіковані продукти, за два місяці я набрав вагу. 12 кілограм, хоча в нас були дуже інтенсивні тренування та виснажливі виступи, - розповів Петро Велінець.

В результаті козаки отримали багато запрошень на додаткові і повторні виступи в найближчому майбутньому.

Більше фото шукайте у ФОТОГАЛЕРЕЇ.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.