На Рівненщині зекономлять півмільйона бюджетних коштів

Із 67 модернізованих на Рівненщині шкільних котелень 19 переоснастили в освітній галузі Сарненщини. Зокрема, перший заступник голови Сарненської райдержадміністрації Олексій Хомич зауважив, що з першого дня опалювального сезону в них уже використовують місцеві відходи деревини та торф. Таким чином до кінця року вдасться зекономити понад півмільйона бюджетних гривень. Олексій Хомич також доповів заступникові голови облдержадміністрації Володимиру Новаку, що наразі в Саренському районі реалізовують ще чотири енергоощадні проекти.

Зокрема, обігрів Люхчанської і Клесівської школи розпочали газові котельні, втім там паралельно працюють над встановленням твердопаливних котлів. Щоб відмовитися від імпортного енергоресурсу інвестують понад 800 тисяч гривень.

Водночас у Степані модернізують блочну газову котельню, яка подає теплоносій на школу, дитсадок і лікарню. Її перевід на альтернативне паливо обійдеться в 1 мільйон 150 тисяч гривень. За ці гроші вдасться покращити та здешевити теплопостачання. Адже використання місцевого ресурсу втричі економніше, ніж газу. Це підтверджує минулорічний досвід роботи твердопаливної шкільної котельні в селі Любиковичі. Тож нині її дооснащують двома енергоощадними котлами, які також працюватимуть на місцевій сировині, підкреслив Олексій Хомич. Він зауважив, що від впровадження енергоощадних проектів виграють і виробничники альтернативного палива.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА в освітню галузь закуплять майже втричі більше місцевих торфобрикетів.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.