На Рівненщині запрацювала стара котельня

Місцеві жителі Сторожева Корецького району на сході села визначили, що найбільшою проблемою для їхньої громади є стара шкільна котельня.

Вони запевнили голову райдержадміністрації Михайла Волинця, що обладнання вже не витримає наступну зиму. Саме тому очільник району почав шукати варіанти вирішення актуального для людей питання. Так, профінансувати модернізацію застарілих енергоємних котлів погодилися три агрофірми, які орендують землі в Корецькому районі. Тим часом громада самостійно промивала стару систему опалення, аби покращити якість теплопостачання - повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Відтак, спільними зусиллями вдалося вирішити питання належного обігріву класів і новоствореного дитсадка. Нині його забезпечують два котли рівненського виробництва, які працюють на торфі. Голові облдержадміністрації Василеві Берташу розповіли, що в перспективі в тепло переводитимуть і відходи деревини, адже поряд зі школою працюють три пилорами. Тому проблем із альтернативним паливом не буде.

Очільник області підкреслив, що 40 відсотків Рівненщини – ліси, тому використання місцевих ресурсів дозволяє виконувати президентське завдання і підвищувати енергонезалежність регіону. Лише в Корецькому районі, готуючись до нового опалювального сезону, переоснастили 6 шкільних котелень, які працюють на місцевій сировині. Також два твердопаливні котли встановили в лікарні. Загалом, завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів до кінця року в районі планують заощадити більше мільйона бюджетних гривень. Крім того, модернізація котелень зумовила притік інвестиції в економіку. Так, у Корці вже почнуть виготовляти власне альтернативне паливо – тріску та щепу, розповів Василеві Берташу голова Корецької райдержадміністрації.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.