Як депутати Рівнеради показово трощили кіоски. ФОТО

У Рівному міська влада взялася показово демонтовувати кіоски, розташовані без відповідних дозвільних документів. Сьогодні таких мали знести п'ять, проте у підсумку прибрали лише один. Місцеві комунальники зробили це у присутності місцевих депутатів, які входять до спеціальної комісії по демонтажу так званих тимчасових споруд, заступників міського голови Рівного, начальників управлінь. І що найцікавіше, на демонтаж кіоску на вулиці Мірющенка, 60 біля четвертого гуртожитку НУВГП зібралося стільки журналістів, ніби демонтовувати той кіоск приїхав президент України. Зрештою, про все по порядку.

Першу тимчасову споруду мали демонтувати у парку Лебединка. Поблизу обласної бібліотеки вже кілька років стоїть незаконно встановлений кіоск, якому міські обранці не можуть дати ради. Подейкують, що у його власника є серйозні зв'язки у прокуратурі, відтак за сприяння цього органу кіоск має "імунітет". Його навіть одного разу вже демонтовували, проте, як бачимо, повернули назад.

Вищезгадана депутатська комісія зібралася біля цього кіоску у четвер, 10 жовтня вранці. Тут же з'ясувалося, що нині триває судове провадження навколо цієї споруди. А саме, суд першої інстанції став на бік влади щодо демонтажу даного кіоску, проте його власники подали апеляцію. Її розгляд відбудеться 25 жовтня, а до того міські депутати вирішили кіоск не чипати. Щоб, бува, після демонтажу не довелося повертати його назад. Знову.

Тож комісія із Лебединки рушила на вулицю Мірющенка - до кіоску, демонтаж якого широко анонсувався для ЗМІ з боку міської влади. Воно й не дивно, що у підсумку на захід з'явилося стільки майстрів пера. 

Горезвісний кіоск на вул. Мірющенка, 60

Поблизу споруди чатувала його власниця, яка представилася журналістам, як пані Тамара. Вона заявляла, що її кіоск демонтують незаконно, адже оренда землі під ним у неї завершилася зовсім нещодавно. Мовляв, влада навіть не дала їй можливості розібратися із документами і узялася показово демонтувати її бізнес.

- Цей кіоск годує мене вже 11 років! - бідкалася жінка. - Я сплачую податки, із документами у мене завжди все було гаразд. Просто не встигла продовжити термін оренди землі.

Та виявилося, не все так просто. По-перше, по закінченню дати оренди, що збігла 30 вересня, договором не передбачено можливості її продовження. По-друге, жінка не мала головного документа, який дозволяє їй здійснювати підприємницьку діяльність у цьому кіоску, а саме так званого паспорта прив'язки тимчасової споруди. Про це аргументом у відповідь зауважив в.о. начальника міського управління містобудування та архітектури Сергій Боліщук. 

Власниця кіоску пані Тамара просила депутатів не демонтувати їйого. Навіть спробувала завадити цьому процесу, проте після проведення правоохоронцями "профілактичної" бесіди відійшла у бік. Зрештою, після довготривалої дискусії заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький відвів комісію у бік і запропонував проголосувати. Як це було, дивіться на відео нижче:

Коли власниця остаточно усвідомила, що її кіоск відправляється на "штрафмайданчик" на території Тресту зеленого господарства, а сама вартість демонтажу влетить їй в копієчку в межах 10 000 гривень, пані Тамара узялася рятувати товари, що були у кіоску. Через це демонтаж тимчасової споруди затягнувся години на дві.

І доки із кіоску виносили продукцію, заступник міського голови Андрій Філін аргументував журналістам, чому цьому кіоску тут не місце. Дивимось відео:

Коли підприємець врятувала свої товари, до справи взялися комунальники. Вони за допомогою болгарки розрізали "склеп", у якому розміщувався холодильник із напоями, витягнули його. По тому причепили кіоск до тросів і з поміччю спецтехніки завантажили на вантажівку, після чого відправили за місцем призначення.

Попри те, що у Рівному тимчасових споруд, розміщених із порушеннями, налічується аж 122, міська влада вирішила, що після демонтажу кіоска на Мірющенка можна й перепочили. Обранці поїхали до третього місця демонтажу із п'яти запланованих на цей день - на вулицю Словацького. Поїхали туди знаючи, що власники цієї тимчасової споруди прибрали її після отримання повідомлення про демонтаж, а на його місці нині водії паркують свої автівки.

Проте для того, аби офіційно зафіксувати відсутність "незаконного" хлібного кіоску, комісія мала завізувати цей факт своєю присутністю. Порадившись на місці вони дійшли висновку, що на сьогодні з них досить, а інші два кіоски демонтують найближчим часом. А щодо ще сотні з гаком, то по кожному із них ще слід розібратися детальніше. Про це зауважив заступник мера Рівного Андрій Філін.

Той факт, що міська влада розпочала роботу із засиллям кіосків, які підприємливі бізнесмени почали "ліпити" у Рівному де їм заманеться, безумовно слід віднести до честі керівників обласного центру. Але чи будуть вони так само інтенсивно працювати над цим у майбутньому, коли їх не зніматиме півдюжини камер і удвічі більше фотоапаратів? Наскільки ефективною буде робота по демонтажу цих "прищів на обличчі міста", коли головні дійові особи цього дійства не матимуть нагоди роздавати інтерв'ю і працювати на камеру? Зараз цього не скаже ніхто, тож поживемо-побачимо. А нині, як то кажуть, з почином.

Див. також Як депутат пригорнувся до свого колеги по Рівнераді. ВІДЕО

Коментарі

Порядок почали наводити. А це завше болісно, але зробити треба.
Класно би аби яка комісія ще і інше місце для бізнесу запропонували тим кого пересувають..

А привласнену частину парку Ліоном будуть демонтовувати?

Багатії будують, а страждають самі бідні. Нічого дивного.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.