На Рівненщині селянам заборгували 63 мільйони

За оренду землі селянам вже заплатили 92 мільйони гривень. П’яту частину люди отримали грошима, 75 відсотків – зерном, решта - іншою продукцією та послугами. Загалом же власники паїв цьогоріч одержать від орендарів понад 156 мільйонів гривень, що на 13 мільйонів більше, аніж торік, повідомив перший  заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. За його словами, збільшення виплат відбувається за рахунок підняття розміру орендної плати. Так, цьогоріч за кожен гектар в середньому платять 720 гривень, тоді як в 2012 році – 600, а в 2011 році – 360 гривень.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, агропідприємства Рівненщини боргують селянам ще 63 мільйони гривень. Відтак, спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації постійно контролюють орендарів, аби вони вчасно розраховувалися з власниками паїв та не занижували плату за користування землею. Адже для селян це суттєве, а іноді і єдине наповнення сімейного бюджету. Так, найкраще розраховуються в Рокитнівському, Сарненському та Демидівському районах. Водночас найбільше боргують сільгосппідприємства Березнівського та  Володимирецького районів.

Довідково: цьогоріч власники паїв уклали майже 90 тисяч договорів, віддавши в оренду понад 214 тисяч гектарів землі. Серед них найбільше середньострокових угод (на 4-5 років) – 46 відсотків від їх загальної кількості, натомість значно зменшилася кількість короткострокових договорів (на 1-3 роки) – лише 6 відсотків. Довгострокові угоди (від 6 до 10 років) укладали 29 відсотків власників паїв, а на понад 10 років – 19 відсотків.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.