Незрячі кобзарі дали у Рівному ексклюзивний вуличний концерт

Саме у Рівному вирішили об’єднати Схід та Захід разом. Це зробили незрячий лірник та бандурист з Львівщини та Сумщини, які в п’ятницю, 11 жовтня, представили для рівнян епічну традицію мандрівних співців.

Колись за кобзарськими канонами стати мандрівним співцем могла лише незряча людина. Незрячість вважалась скарбом богообраності. Цих людей вважали "божими людьми".

В репертуарі Олександра Тріуса з міста Ромни та Лайоша Молнара з міста Червоноград канти, релігійні псальми та історичні думи, Дніпрянські та Закарпатські мотиви. У Рівне артистів запросив відомий популяризатор етномузики музикант гуртів "Сільська музика" і "Варйон" бізнесмен, директор студії реклами "Чегевара", Андрій Ляшук:

- Я познайомився з цими людьми рік тому на зйомках фільму "Поводир", який знімався у Тараканівському форті. Вони надихнули і мене грати на лірі. Раніше мандрівними співцями мали бути лише незрячі люди. Існує тенденція повернення цієї традиції. 

За словами рівненського бандуриста Назара Волощука, Рівненщина зберегла найдавніші пісні і саме тому на фестивалі "Червона Рута" область здобула найбільше, 13 нагород.

Мандрівні співці запевняють, що основа кобзарського мистецтва – духовні пісні:

- Ромщина дала багато бандуристів. Сьогодні у Рівному знакова подія. На моїй памяті – це вперше за 50 років незрячі кобзарі разом дають концерт. Раніше не було такого слова "кобзар", бандуристів та лірників звали "старцями" або "Божими людьми". Лише завдячуючи Тарасу Григоровичу Шевченку, "старців" почали називати "кобзарями", - розповів бандурист Олександр Тріус.

Лірник Лайош Молнар також є професійним кобзарем, тому є частим гостем на концертах як в Україні, так і за кордоном.

Ввечері автентичні кобзарі виступлять у кав'ярні-книгарні "Каламаріус", що знаходиться за адресою вулиця Петра Могили 18.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.