Депутати Рівненської облради готові стрілятися через ОУН-УПА

Справжній скандал виник на засіданні постійної комісії з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та регламенту Рівненської обласної ради. Конфлікт виник через проект рішення щодо Польської різанини, який зачитав депутат Віктор Кривун. «Свободівець», разом із слідчою комісією яка досліджувала це питання вважає,  що Волинська трагедія не була геноцидом польського народу.

Депутат обласної ради від партії «Регіонів» Микола Красько вважає так само, проте проект-рішення не підтримує. Він перерахував біля десятка сіл на Рівненщині, мешканці яких, за його словами постраждали від насилля з боку ОУН-УПА.

- Ми створили слідчу комісію, в яку увійшли доктори історичних наук, звичайні люди які цікавляться історією, депутати Олексій Кособуцький, Анатолій Юхименко та я, - розповідає депутат Рівненської обласної ради Віктор Кривун. -  Є така книга написана Володимиром В’ятровичем «Друга польсько-українська війна» - це абсолютно повний збірник документів ОУН-УПА. Я уважно перечитав ці книги і жодного натяку щоб нищити польський народ у ній немає. Жодний документ не підтверджує цього. Це була цілковита провокація зі сторони радянського союзу.

Натомість депутат-регіонал Микола Красько не вважає цю книгу абсолютно правдивою.

- Вас послухати, то складається враження, що ви читаєте книги які вам подобаються. Не потрібно забувати про те, що було в історії, для того, щоб її не повторювати. Я  неділю назад у селі Бистричі збирав гриби там стоїть великий хрест на якому написано біля 200  польських прізвищ.  Ви хоча б раз були у Костопілському районі там є село у якому за одну ніч було вбито понад 170 людей від дітей до дорослих. Дівчат взяли у полон, зґвалтували і кинули на дорозі – це воїни з крила ОУН-УПА зробили.

- Якщо хтось робив цей геноцид то якийсь сексот, які до речі і в наші часи є, - відповів на це депутату Віктор Кривун. -  Місяць тому, ви у цьому залі заявили, що якщо вам дадуть наказ ви теж будете розстрілювати ні в чому не винних людей.

- Ви не плутайте людину яка прийняла присягу і виконує свої обов’язки. Якщо він не виконає присягу йому буде розстріл.

- Краще нехай мене розстріляють ніж я когось, - заявив Віктор Кривун.

- Та вас ніхто не прийме на ту службу…- за «словом у карман» не поліз Микола Красько.

Дискусія мабуть тривала б довго, аби не втрутився Сергій Штурхецький. Депутати швидко проголосували, проте, голосів не вистачило. Із чотирьох присутніх 3 проголосували «за», а Микола Красько утримався. 

У тексті зверенення, через який виник конфлікт, зокрема, йдеться:

"У червні – липні 2013 року депутати Сенату і Сейму Республіки Польща прийняли резолюції до 70-річчя Волинської трагедії, де назвали польсько-український конфлікт на Волині 1943-1944 років „етнічною чисткою з ознаками геноциду”, здійсненою українською стороною стосовно польського населення.

 На наш погляд, така оцінка подій семидесятилітньої давності не відповідає історичній дійсності та містить ознаки політичної заангажованості. Очевидно, що треті сили, які неодноразово ставили під сумнів польську і українську державність, нині провокують напруженість у польсько-українських стосунках і використовують її для створення перепон на шляху до набуття Україною статусу асоційованого члена Європейського Союзу.

 Ми залишаємось вірними ідеї польсько-українського порозуміння, для чого було багато зроблено в минулі роки. Висловлюємось за продовження діалогу щодо вироблення спільного погляду на такі болючі для обох сторін події українських і польських істориків. Переконані, що саме цей шлях виведе наші народи із ситуації взаємних звинувачень і сприятиме зміцненню добросусідських відносин в європейській сім’ї".

Коментарі

краще розкажи чи не було в твоїй сімї членів кпрс

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.