У Рівному покажуть "янгола, який запалює сонце"

15 жовтня о 16 годині у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (ІІІ поверх, відділ мистецтв) відбудеться презентація персональної виставки живопису Валерія Войтовича "Янгол, який запалює сонце".                                               

Валерій Миколайович Войтович — український письменник, художник, краєзнавець, дослідник української міфології. Автор понад двох десятків літературно-художніх творів, монографій, словників та інших видань з історії та культури України, її міфології, великої кількості живописних та графічних творів. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.                  

Валерій є автором пам’ятних знаків — художнику Нілу Хасевичу у селі Сухівцях (1992), загиблим у німецько-фашистському таборі у смт. Клевані 1 (1994) (Рівненський р-н); останньому гетьману Запорозької Січі Петру Калнишевському (м. Рівне, 2007). Автор альбому "Храм: Пам’ятки церковної архітектури м. Рівного та його околиць". Художньо оформив десятки книг поетів та письменників України. Учасник багатьох регіональних та всеукраїнських художніх виставок.

Валерій Войтович відомий в Україні як письменник, художник, дослідник витоків української міфології. За час своєї тридцятирічної творчої діяльності побачили світ такі його книги: Енциклопедичне видання "Українська міфологія", "Антологія українського міфу: У 3 т.", "Амазонка. Богиня-Діва-Воїн" та "Генеологія богів давньої України".

Відомі й інші не менш значні праці Валерія Войтовича.: "Молитва до Дажбога", "Український гороскоп", "Легенди та міфи давньої України", "Коляда. Дитячі щедрівки, колядки та засівалки", "Степань моя мила. Дослідження, спогади, документи", "Степанський край. Історія та культура", "На добраніч, діти. Колискові пісні та заклички", "Пересопниця. Рівненський край: Історія та культура".

У 2012 році було випущено книгу Г. П. Сербіна "Валерій Войтович. Художник земних і космічних світил" про життєвий і творчий шлях письменника.              

Присутні на презентації зможуть познайомитися з Валерієм Войтовичем – живописцем, побачити його нові роботи, поспілкуватися з автором виставки та гостями заходу.

Виставка експонуватиметься у відділі мистецтв до 10 листопада з 9.00 до 19.00 щоденно (крім п’ятниці),- повідомляіє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.