Сьогодні Міжнародний день сільських жінок

Професійні свята: У світі відзначають Міжнародний день сільських жінок

В Україні святкують День працівників целюлозно-паперової промисловості

Православні свята: Священномученика Кипріана і мучениці Юстини та мученика Феоктиста, Блаженного Андрія, Христа ради юродивого.

Блаженний Андрій, Христа ради юродивий, був слов'янин і жив в Х столітті в Константинополі. З юних років він полюбив храм Божий і Священні книги. Одного дня в сонному баченні блаженний побачив два війська. У одному були мужі в світлому одязі, в іншому - чорні і страшні біси. Ангел Божий, який тримав в руці дивні вінці, сказав Андрію, що вінці ці - не прикраса земного світу, а небесний скарб, яким Господь нагороджує Своїх воїнів, що перемагають чорні полчища. "Йди на добрий подвиг, - сказав Ангел Андрію, - будь юродивий ради Мене і багато отримаєш в день Царства Мого". 

Зрозумів блаженний, що Сам Господь закликає його до подвигу. З того часу Андрій почав ходити по вулицях міста в дранні, неначе розум його помутився. Багато років святий терпів кепкування, образи. Благодушно зносив він побої, голод і спрагу, холод та спеку, просячи милостиню і віддаючи її іншим жебракам. За своє велике терпіння і упокорювання святий отримав від Господа дар пророкування і прозорливості, врятував багатьох від душевної загибелі і викрив багато нечестивців. 

Під час молитви у Влахернському храмі святий Андрій сподобився бачити Пресвяту Богородицю, що покриває молитовників Своїм омофором. Відійшов до Господа блаженний Андрій в 936 році.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.