У Рівному хочуть відкрити хоспіс

Важкохворі потребують спеціального догляду, особливо це стосується дітей, - переконують рівненські медики. Саме тому існує нагальна потреба у відкритті місцевого хоспісу.

В Україні існує 12 хоспісів, один із них знаходиться на Рівненщині, який два роки тому відкрили у монастирі Кармеліток, що у Дубно. За словами головного лікаря Дубенського хоспісу Миколи Кружайла, значна частина коштів була витрачена на облаштування закладу:

- Зараз у хоспісі перебувають 30 хворих, але загалом передбачено 45 місць. До хоспісу потрапляють онкохворі, люди, які пережили інсульт та які паралізовані. Наразі в лікарні працюють чотири лікарі: лікар-анестезіолог, два терапевти, онколог завідувач та психолог,- розповів Микола Кружайло.

Найбільше людей, які потрапляють до хоспісу – це хворі з Дубна, на другому місті Рівне, далі Млинів, Радивилів і навіть Кременець, - розповів Микола Кружайло.

Хворих матеріально підтримують релігійні громади, волонтери, а також був створений фонд "Віра Надія Любов".

- Ментальність населення така, що люди не погоджуються направляти в лікарню важкохвору людину в останні дні її життя. Понад три мільйони гривень закладено в бюджеті на надання паліативної допомоги, з яких 500 тисяч використовується для знеболення. У Рівному ситуація покращилась, адже існують курси навчання для надання паліативної допомоги хворим, діє виїздна бригада на базі поліклінікі №2, безкоштовні консультації, - розповіла заступник начальника УОЗ Рівненського міськвиконкому вікторія Покоєвчук.

За словами завідувача відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні Любові Краковян у Рівному щороку три, чотири дитини потребують паліативної допомоги:

- В Україні немає хоспісної допомоги для дітей, проте на мою думку вона повинна бути. Дитяче відділення повинно бути відмежоване від дорослого, окремий вхід, окремий персонал та інший догляд. Сьогодні настав той час, коли вже потрібно створити спеціальні відділення для надання хоспісної допомоги для дітей, хоча б на вісім, дев'ять місць. - розповіла Любов Краковян.

Спеціального догляду потребують діти із важкими формами ниркової недостатності, ДЦП, серцевих вад, гепатиту С, діти, які народжені вагою 500 грамів  і мають велику ймовірність інвалідності. 

Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та допомогти членам їх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (ВООЗ).

Хоспіс – установа (заклад) охорони здоров'я, що призначена для надання медичної, соціальної та психологічної допомоги особам з невиліковними хворобами, як правило – в останні місяці життя.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.