Рівненська прокуратура "взялась" за дитячий санаторій

Дитячі оздоровчі заклади перебувають у занедбаному стані, а іноді взагалі зруйновані. Про це повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Генеральної прокуратури України Володимир Вишинський під час міжвідомчої наради про стан додержання вимог законодавства щодо оздоровлення та відпочинку дітей.

- Більшість таких установ побудовані 50 років тому. Водночас кошти на проведення в них ремонтних робіт та реконструкцію майже не виділяються. Найбільше закритих через незадовільний матеріально-технічний та санітарний стан таких закладів у Донецькій, Закарпатській, Миколаївський, Рівненській, Херсонській та Черкаській областях, - сказав він. 

Внаслідок незаконної передачі в оренду, додав начальник Головного управління, не розпочав роботу оздоровчий комплекс "Сигнал" у Рівненській області. Прокуратурою міста за цим фактом розпочато кримінальне провадження, до господарського суду заявлено позов про розірвання незаконної угоди та повернення державного майна.

- З метою збереження мережі дитячих установ Міністерством соціальної політики четвертий рік ведеться Державний реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. На сьогодні до нього не внесено 23 установи, що створює передумови для їх незаконного відчуження. Саме через відсутність контролю за станом майна закладів, внесених до реєстру, воно незаконно передається у приватну власність, - наголосив він. 

Також, Володимир Вишинський звернув увагу на те, що профільними міністерствами та їх органами на місцях не вживається ефективних заходів до збереження майна дитячих оздоровчих закладів, передусім санаторного типу. Не ініціюється питання виділення коштів на їх реконструкцію та ремонт.

Окрім цього існують порушення у користуванні майном оздоровчих закладів, які перебувають в управлінні органів освіти. Володимир Вишинський поінформував про передачу акціонерному товариству за заниженою вартістю будинку, у якому розміщувався Український державний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді МОН України. Внаслідок цього державі завдано збитків на суму 15,6 мільйонів гривень. За цим фактом прокурором міста Києва розпочато кримінальне провадження. Досудове розслідування триває.

Підсумовуючи начальник Головного управління повідомив, що всього за такими фактами прокурорами Житомирської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Черкаської та Херсонської областей розпочато 5 кримінальних проваджень, до суду пред'явлено 6 позовів, - повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.