Громадські активісти вимагають зустрічі із мером Рівного

На останній сесії Рівнеради (26 вересня) за дорученням громадських організацій Рівного до очільника міста Володимира Хомка звернулась голова громадського об’єднання «ГРАД» Лілія Москальова з пропозицією щодо захисту місцевого самоврядування та розвитку громадянського суспільства. Метою цього звернення було налагодження дієвої співпраці органів місцевого самоврядування з громадськістю.

Для дієвої співпраці з керівництвом міста громадські активісти пропонують в найближчий час організувати зустріч керівників місцевих громадських організацій з міським головою міста та секретарем Рівненської міської ради за круглим столом для вироблення спільного плану дій. Лист про це вони надіслали на ім'я Володимира Хомка та Андрія Грещука.

Під цим зверненням підписалися голова громадського обєднання «Град» Лілія Москальова, голова Ради ГО «Громадянський поступ» Ігор Пюрко, голова комітету первинної профспілкової організації підприємців та найманих працівників «Ярмарок» Алла Дорошева, голова правління Громадської організації «Асоціація працівників будівельної галузі м. Рівне та Рівненської області» Ігор Мічуда та член Всеукраїнської громадської організації «Праведна Країна» Ольга Симончук.

Від чиновників громадські активісти вимагають у першу чергу три речі:

1. Для громадського контролю та максимальної прозорості підготовки проектів рішень Рівненської міської ради допустити представників громадських організацій до участі у роботі постійних депутатських комісій з правом дорадчого голосу.

2. Забезпечити відкрите, поіменне голосування депутатів у Рівненській міській раді.

3. Відпрацювати механізм та порядок проведення періодичних (не менше 2 рази на рік) звітувань посадових осіб місцевого самоврядування та міського голови м. Рівне перед громадою про виконання Програм розвитку міста та місцевого бюджету, на підставі ст. 75 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р.

Чи дослухається керівництво Рівного до громадських активістів і чи піде їм на зустріч, наразі невідомо. Принамні, перш ніж обіцяти виконання трьох перелічених пунктів, владі і громадськості (в особі перелічених активістів) потрібно зустрітися. Але чи наважиться на подібну зустріч міська влада? 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.