У Рівному поляки агітували за ЄС, а обласні депутати пригощали їх "Бурштинівкою"

Делегація Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща зустрілася із депутатами Рівненської обласної ради. За круглим столом чиновники двох країн обговорили перспективи вступу України в ЄС. Поляки пообіцяли всіляку підтримку Україні на шляху до Євросоюзу та висловили сподівання, що незабаром будуть "стерті" кордони між Україною та Польщею.

Голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий зазначив, що напередодні сейму у Вільнюсі, візит поляків до України має особливо велику вагу:

- Вже двадцять років триває наша тісна співпраця з Польщею. Відбулося багато принципових змін і у Польщі, і в України. Нині Польща демонструє приклад країни, де відбулися ефективні економічні та суспільно-політичні реформи, які призвели до потужного зростання країни.

Юрій Кічатий зазначив, що рівненські чиновники хочуть перейняти досвід поляків у роботі місцевого самоврядування і щоб у Рівному провели адміністративну реформу.

Депутат сеймику Владислав Манькут закликав обласних обранців не робити помилок, яких допустилися свого часу поляки:

- Були різні сили, які переконували нас, що не потрібно Польщі йти у ЄС, проте ми переконалися, що такі твердження були помилковими, - зазначає Владислав Манькут. - Нам було не просто, але важке - не значить неможливе.

Наприкінці зустрічі польським гостям вручили подарункові пакети, у кожному з яких ми помітили літрову пляшку "Бурштинівки", цукерки та скатертину. Напевно, традиція дарувати гостям напої своєї місцевості притаманна усім народам. Адже приїжджаючи у Рівне, іноземці також пригощають місцевих чиновників своїми хмільними подарунками. Як наприклад, німці пригостили секретаря Рівнеради пивом, а малозабезпеченим привезли гуманітарну допомогу.

Подарунковий набір депутатам сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства РП

Делегація із Польщі пробуде на Рівненщині до 20 жовтня. Наразі поляки вирушили до Костополя на зустріч із керівництвом виконкому Костопільської міської ради. Після чого планують відвідати музей лісу. На сьогодні запланована зустріч депутатів сеймику з громадою Костопільского району, а також представлення досвіду реалізації спільних українсько-польських проектів.

Завтра делегація з Польщі відвідає НУВГП та зустрінеться із студентською молоддю, після чого заплановано відвідання культурно-мистецьких заходів в обласному краєзнавчому музеї та музеї бурштину.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.