До Рівненської області завітали всесвітньо відомі диригенти

Студенти Національного університету "Острозька академія" 17 жовтня мали унікальну нагоду поспілкуватися із видатними представниками європейського музичного осередку Романом Реваковичем і Антоні Вітом, - про це повідомляє прес-служба НаУ"ОА".

Цього року весь музичний світ відзначає 100-річчя від дня народження польського композитора Вітольда Лютославського. З цієї нагоди в Україні відбулося кілька концертів, які диригував Роман Ревакович. Фінальний концерт у Львові, який відбувся 11 жовтня, мав честь диригувати Антоні Віт. Після концерту маестро із дружиною попросили Романа Реваковича показати їм Україну. За цей тиждень панство побувало у Дрогобичі, Кам’янці-Подільському, Івано-Франківську, Кременці. Але пан Роман, якого в Острозькій академії вже вважають другом, вирішив, що показати Україну варто не лише крізь призму історичних місць. Тому він запропонував поспілкуватися з поколінням молодих українців — зі студентами.

З Антоні Вітом Ревакович почав співпрацювати під час третього фестивалю української музики в Варшаві. Завдяки пану Антоні "Дні української музики" тоді стали важливою частиною річного музичного циклу Варшавської філармонії. Антоні Віт виступав фактично у всіх музичних осередках Європи, Азії, Австралії й обох Америк.

Диригент зізнається, про українську музику знає не так уже й багато. Але на цьому етапі своєї творчості цікавиться творчим доробком Мирослава Скорика, а після поїздки в Україну почне вивчати музику й інших українських композиторів.

Одначе гості заспокоїли студентів: сучасна польська еліта знає українську музику. Після проведення фестивалю "Контрасти" польські музикознавці неодноразово писали, що українська класика — це одне із найцікавіше музичних відкриттів сучасності.

По закінченню зустрічі, ректор Острозької академії Ігор Пасічник подякував гостям за тепле спілкування і подарував книги і сувеніри із символікою університету. Студенти сподіваються, що наступного разу Роман Ревакович приїде в Острог не лише із такими талановитих людьми як Антоні Віт, а й з власним концертом.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.