На Рівненщині є село де майже у кожному домі живе священник

У селі Іванівка, що у Рівненській області, майже у кожній другій хаті проживає священнослужитель. За декілька десятиліть із невеличкого села у світ вийшли понад півсотні священиків та монахів. Нині вони служать не лише в Україні, а навіть в далекій Японії, - розповідає sfera-tv.com.ua.

Розповісти цю унікальну історію сьогодні людям прагне колишній сільський бібліотекар Тетяна Мельничук.

Кинь камінь у гурт іванівців і поцілиш у попа або попадю. Так жартома кажуть у навколишніх селах про своїх сусідів з Іванівки, адже тут у кожній родині є хоча б одна чи дві людини, які служать Богу.

Володимир Саєць, сільський голова:

- На сьогоднішній день за неточними даними наше село виростило більше 140 священиків, які сьогодні знаходяться по всьому світу.

На нелегку стежку душпастирства вже досить давно стала і родина Мельничуків. Сьогодні, аби перерахувати скільки священиків було у їхній родині пані Антоніні бракує усіх пальців.

Антоніна Мельничук, мешканка с. Іванівка:

- Майже вся родина. Я не можу порахувати скільки. Два брати, сестра була за священиком. В одного брата 4 дітей і в другого 4 дітей і всі священиками стали, а дочки пішли за священиків. Син у мене в Краснодарі також священик. Троє дітей, два сини в Москві навчаються вже в семінарії.

Їх сім’я, згадує старенька, завжди була набожною. До церкви ходили і в дощ, і в мороз, адже так ще змалечку привчив батько. Втім першими служити Богу подались брати. Не злякала їх тоді і радянська заборона. Таку історію у цьому селі мають ще кілька священицьких родин.

Василь Мартинюк, священик:

- Тут вже династії у цьому селі. Духовні династії, в яких батьки виховані в релігійному дусі і діти також. Навіть під час комсомолу всі діти були в храмі, хоч не пускали, хоч переслідували, а вони все одно тягнулися сюди.

Відтоді на шлях священнослужителя стали понад 150 вірних християн. Розповісти їх історію світу 15 років тому вирішила Тетяна Мельничук. А підштовхнули її до цього діти.

Тетяна Мельничук, бібліотекар, краєзнавець:

- Я працювала в сільській бібліотеці у цьому селі і до мене зверталися діти, щоб я дала їм історію села. А в мене нічого не було. І тоді я задумала написати історію храму нашого. Я стала збирати інформацію. І так в мене виникла ідея видати книжку про священиків, вихідців із села Іванівка.

Втім нині її книга "Іванівка - колиска духовенства" і досі знаходиться у стані рукопису, адже видати бракує коштів.

Тетяна Мельничук, бібліотекар, краєзнавець:

- Потрібно на книжку 30 тисяч гривень. Видавець, який хоче це зробити є. Я сподіваюся, що можливо знайдеться спонсор, який цю книжку видасть.

Щоб книга побачила світ, хочуть й іванівці. Сьогодні вони продовжують священицький марафон. Віру своїх батьків проповідує і молодь. Певне любов до Бога передалася їм ще з материнським молоком.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.