Олію для європейців робитимуть із рівненського насіння

Більше 600 тонн якісного голозерного насіння з Рівненщини поїде на переробку в Австрію. Його виростили в чотирьох районах області. Адже на Кореччині, Здолбунівщині, Острожчині та Дубенщині олійною гарбузою засіяли вже більше 3 тисяч гектарів, - повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Місцеві сільгосппідприємства, які є партнерами австрійської кампанії, мають гарантований ринок збуту насіння, стабільний прибуток і безкоштовне органічне добриво, яке залишається на полях. Більше того, іноземці зацікавлені саме в рівненській продукції, оскільки наші ґрунти роками не обтяжували важкими міндобривами, тому й сировина для переробки чиста та якісна. Тим часом насіння австрійці використовують у фармакології, кондитерській промисловості, для хлібопечення, основну ж масу переробляють на олію. Відтак, перевиробництво іноземців не лякає, а навпаки – вони зацікавлені в якісній сировині та збільшенні посівних площ.

Також у перспективі розглядають можливість будівництва та облаштування сушильного комплексу в Корецькому районі, де олійну гарбузу вирощують на тисячі гектарів. Голова Корецької райдержадміністрації Михайло Волинець розповідає, що співпраця з австрійськими партнерами дозволяє виконувати президентські завдання щодо гарантування продовольчої незалежності регіону, адже після баштанних культур на площах, збагачених органікою, засіють зернові. Таким чином вдається залучати в обробіток нові площі та збільшувати обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. Якщо торік в Корецькому районі облогували більше 13 тисяч гектарів землі, то нині на  третині з них уже збирали врожаї. До того ж місцеві бюджети отримали на 2 мільйони гривень більше від землі, ніж торік. Тож цьогорічна перспектива – збільшення орних площ ще на 2 тисячі гектарів, підсумував Михайло Волинець.

Голова облдержадміністрації Василь Берташ акцентував, що Рівненщина – сільськогосподарська область, тому в усіх районах необхідно працювати над розвитком агропотенціалу. Такі завдання ставить Президент України Віктор Янукович. Бо якщо кожен гектар землі буде оброблятися, а не заростати бур’яном, то люди матимуть користь – їм платитимуть орендарі, а бюджети отримуватимуть надходження, підсумував Василь Берташ.

Коментарі

Земля - це найбільше багатсво нашої країни. Нафта у шейхів, газ у росіян коли-небудь закінчаться, а наша земля, при умілому користуванні, завжди буде нас годувати. Такої землі немає ніде у світі, тому дуже важливо розумно підійти до її обробки та збереження.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.