Рівнеобленерго хоче змусити своїх споживачів платити за стовпи

Депутати Рівненської обласної ради хочуть звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою перевірити приватне акціонерне товариство «Рівнеобленерго» щодо  використання земель енергетичної системи, які знаходяться поза межами населених пунктів області.

За словами голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Рівнеоблради Олексія Кособуцького, суть проблеми полягає у тому, що «Рівнеобленерго» усіма можливими методами намагається уникнути плати за землю на якій встановлені електромережі підприємства.

- Відповідно до закону повинні бути оформленими договори оренди на використання землі під опорами, - зазначає Олексій Кособуцький. - «Рівнеобленерго» усіма методами  уникає підписання договору оренди і погоджується зробити це, лише за умови збільшення плати за електроенергію для населення. Ми заперечуємо, адже це має бути профінансовано за рахунок зменшення прибутків цієї структури.

Тим часом, начальник Головного управління Держземагенства у Рівненській області  Світлана Богатирчук-Кривко зазначає:

- У нас в області одна з найкращих ситуацій щодо оформлення договорів оренди під приватними структурами ПАТ «Рівненобленерго». Але маємо ще й проблеми.  «Рівнеобленерго» має площу під своїми об’єктами майже 169 гектарів. На сьогодні договори оренди укладені на 73,5% . Ми розписали і визначили, які райони мають найбільше проблем. Ми пропонуємо за три роки все ж укласти графік і щоб вони завершили оформлення тих 40 гектарів, які сьогодні не оформлені в оренду.

Заступник голови правління ВАТ «Рівнеобленерго» Андрій Миколайчик:

- За рахунок «Рівнеобленерго» ніхто цього робити не буде, адже це дуже серйозні витрати. Витрати потрібно розприділити між споживачами. Витрати на оренду землі включаються в тариф. Якщо ми робимо щось не правильно, це питання потрібно вирішити у судовому порядку. Витрати там серйозні, нам національна комісія цього не дозволить. Закон зворотної сили не має. Ми виготовляли технічну документацію по діючій на той момент нормативній базі. Все що виготовлялося після прийнятих змін – відповідно до Закону.

Тим часом, постійна комісія з питань бюджету вирішила рекомендувати обласній державній адміністрації та районним державним адміністраціям провести аналіз укладання договорів оренди земельних ділянок під об’єктами транспортування електроенергії, що знаходяться поза межами населених пунктів, з метою виявлення випадків їх використання без укладених договорів оренди землі. За результатами аналізу стану укладання договорів оренди землі, вжити заходів щодо їх укладання на території області з ПАТ «Рівнеобленерго». Окрім того, розробити в розрізі адміністративно-територіальних одиниць Програму щодо приведення у відповідність розроблених у 2002-2003 роках технічних документацій із землеустрою до вимог чинного земельного законодавства на період 2014-2018 років. Також, рекомендувати ПАТ «Рівнеобленерго» в термін до 1 січня 2014 року забезпечити проведення перерахунків і доповнень до раніше укладених договорів оренди землі, шляхом укладання додаткових угод, з метою приведення їх у відповідність до вимог Закону. Рекомендувати органам виконавчої влади, місцевого самоврядування спільно з ПАТ «Рівнеобленерго» провести роботу щодо укладання договорів оренди землі під енергооб’єктами та здійснення їх державної реєстрації, відповідно до вимог чинного земельного та податкового законодавства.

Бюджетна комісія рекомендуватиме депутатам Рівненської облради під час сесії підтримати звернення до Генеральної прокуратури щодо перевірки законності використання ПАТ «Рівнеобленерго» земель енергетичної системи.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.