Рівненщина долучилась до історії великого народу

Рівненщина стала першою областю, де презентували загальнонаціональний громадський інтернет-портал та інтернет-телебачення www.litopys.com.ua  в рамках патріотичного проекту "Україна: Історія великого народу".

- Це не проект державних органів, це проект тих, кого прийнято називати громадянським суспільством. Рівненська область від початку в проекті. Це не є "гра в політику", це є відображення того, що в душі, - розповів радник, спеціальний Уповноважений прем’єр-міністра України Анатолій Толстоухов.

Створення інтернет-порталу - це один з кроків розвитку проекту. Організатори планують створити мережу історичних клубів, залучати студентів до висвітлення історії, а також бібліотекарів та музейних працівників, аби об'єктивно висвітлювати історію України

- Книги, балет, картини, інтернет-портал розраховані на кожного українця. Перед владою стоїть завдання об’єднати Україну спільними зусиллями. За дев’ять років існування проекту було створено багатотомні науково-популярні видання історії України та енциклопедія. Де б я не був, в якому б регіоні нашої державі, ні в кого не було зауважень до змісту цих книг, - розповів радник президента Володимир Зубанов.

До складу громадянського об’єднання "Україна Славетна" входить заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов та ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник.

- Найславетніша історія краю починається з Острозької академії. Рівненщині поталанило з історією, але не поталанило з рівнянами, які вкрай рідко цікавляться минулим своєї малої Батьківщини. Я вважаю, що не один рівнянин здивується, дізнавшись історію нашого краю, - розповів Ігор Демидович.

У рамках проекту також було створено художній та музичний напрямки. Зокрема, Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка здійснив постановку балету, а художник Артур Орльонов створив серію картин, присвячених найкращим сторінкам історії. 

Довідка:

Проект «Україна: Історія великого народу» був заснований Інститутом стратегічної політики та Благодійним фондом "Схід-Захід" разом у 2007 році. Він реалізується за участю фахівців Інституту археології НАН України та Інституту історії НАН України, історичних та краєзнавчих музеїв України, провідних вчених та фахівців з історії, краєзнавства, культури. У 2011 році було створено Громадську організацію "Всеукраїнське об’єднання - Україна Славетна", аби залучити громадських діячів, істориків, діячів культури та краєзнавців.

Коментарі

Цікавий проект. Без історії та минулого - немає майбутнього.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.