Жителі Рівненщини можуть отримати реєстрацію без черги

1 жовтня 2011 року створена реєстраційна служба головного управління юстиції у Рівненській області, яка працює у сфері державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об’єднань громадян та державної реєстрації друкованих засобів інформації.

Станом на 1 жовтня 2013 року починаючи з 1 липня 2013 року державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстровано 186 юридичних осіб та 822 фізичних осіб-підприємців.

- Закони спрощують процедуру реєстрації надання грошової допомоги при народженні дитини. Зараз потрібно пред’явити лише паспортні дані батьків та свідоцтво про народження дитини. Також для уникнення черг працює електронний запис на реєстрацію, де людина може обрати час в режимі он-лайн до реєстратора і не стояти у черзі. З третього квітня по всій області запроваджений електронний запис на сайті головного управління юстиції і за цей період послугою скористались 50 людей, - розповіла начальник реєстраційної служби головного управління юстиції в Рівненській області Тетяна Кічата.

У сфері ДРАЦС реєстраційної служби головного управління юстиції у Рівненській області за дев’ять місяців було проведено 30432 державних реєстрацій актів цивільного стану, в тому числі про народження - 13 019, про смерть - 10785, про шлюб - 5832, про розірвання шлюбу - 478 та про зміну імені - 318.

- Зміна імені включає зміну прізвища, або імені, або по-батькові. Якщо змінюється хоч одна з цих складових - це є зміна імені. Дитина віком від 14 до 16 років має право змінити ім’я за згодою батьків, а людина після 16 років має право змінити ім’я за умови обов’язкової перевірки органів внутрішніх справ. Зазвичай змінюють імена повнолітні. Трапляються випадки, коли діти хочуть змінити прізвище на мамине, якщо батько не бере участі у вихованні дитини. Озвучувати імена, на які змінюють найчастіше не маємо права, - розповіла Тетяна Кічата.

Для того, аби якісно надавати послуги, реєстраційна служба працює в останню суботу кожного місяця та щовівторка до 20 години, без порушення трудового законодавства. Також реєстратори надають консультації по скайпу та на офіційній сторінці соціальної мережі "Фейсбук".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.