У Рівному дитсадок відкрили... в гуртожитку

Відтепер, рівненські студентки, що мають дітей зможуть поєднувати материнство та навчання у ВНЗ.  Вперше у Рівному вищий навчальний заклад отримає статус «Університет дружній до сім`ї». Таке звання передбачає наявність у закладі комфортних для батьків з дітьми умов. Створюючи таку кімнату, університетські гуртожитки РДГУ першими у місті відреагували на ініціативу порталу "ЧаРівне.інфо" та власним прикладом довели, що для таких простих та необхідних речей потрібно небагато, головне - бажання змінюватись на краще.

Нині, у двох гуртожитках Рівненського державного гуманітарного університету - №6 та №7 відкрилась кімната «Матері та дитини». Саме сюди молоді батьки зможуть приводити малечу, а самі вирушати на навчання. Для дитячого дозвілля тут є все: розвиваючі іграшки, набори для творчості, пеленальний столик, стільчик для годування та навіть ліжечко. Тут малюки можуть не тільки погратися іграшками, розфарбовувати малюнки, а й навчитись  робити своїми руками оригінальні речі – фоторамки, орігамі, листівки.

На думку директора студмістечка РДГУ Віри Бабак, кімната для батьків та дітей дозволить студентству більш комфортні умови, а отже допоможе продуктивніше та якісніше навчатися.

- Я сама мама, і розумію наскільки молодим батькам необхідна підтримка. Нині на території студмістечка РДГУ проживає 2800 студентів. Більше того, впродовж навчального року сюди приїзджають студенти-заочники з дітьми. Зрозуміло, що кожному з них важко ходити на пари чи іспити разом з дітьми, - каже Віра Михайлівна. – Сюди ж, у дитячу кімнату батьки зможуть прийти абсолютно безкоштовно разом з дитиною будь-якого віку, або ж залишити малечу під наглядом. У ролі вихователів будуть працювати наші студенти – майбутні педагоги.

На кожну дитину, яка прийматиметься до кімнати, вихователь буде оформляти реєстраційний талон, де вказується вік дитини, ім’я, прізвище та по-батькові малюка та батьків, контактний номер телефону, а також телефон вихователя. Талон ділитиметься на дві частини: одна залишиться у батьків, інша – у вихователя. Така система унеможливлює ситуації, коли дитину може забрати стороння людина.​

Разом з тим, у подальших планах РДГУ створити дитячу кімнату в одному з університетських корпусів - там, де навчається найбільше студентів. Реалізація такого задуму відбулася в рамках проекту «Зробимо українські міста дружніми до сімей».

Надалі організатори планують моніторити усі заклади, де найчастіше бувають батьки з дітьми та розповідати про наявні недоліки, переваги, а можливо і бажання змінюватись.

Нагадаємо, Сімейний клуб «Пузата мама» спільно з інформаційним порталом «ЧаРівне.інфо» розпочали у Рівному масштабний проект «Зробимо українські міста дружніми до сімей». На всеукраїнському рівні проект відбувається за ініціативи "Демократичного Альянсу Жінок."

За умовами проекту, заклади з дотриманням дружніх до сім’ї підходів будуть відзначені відповідною позначкою, що рекомендуватиме відвідування закладу. Більше того, кожен з таких закладів буде внесений на спеціальну он-лайн карту України, що має стати путівником для сімей з дітьми: women-da.org/karta.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.