На Рівненщині встановили меморіальну дошку розстріляному та спаленому священику

У Здовбиці встановили меморіальну дошку священику, який був розстріляний та спалений у 1943 році, про це у соціальній мережі Facebook повідомляє користувач Юрій Шадий:

«Маю велику радість, нарешті на нашому храмі постала меморіальна дошка отцю Миколі Малюжинському, розстріляному та спаленому німцями 15 жовтня 1943 року. Це був справжній подвижник української церкви і української справи у міжвоєнний період. За українізацію церкви поляки йому забороняли виїзджати з Кременецького повіту. Знаково, що першою його парафією була Здовбицька церква тут народився і його старший син Олександр діти та онуки, котрого продовжують священичу династію в УАПЦ Канади. З часу коли я дізнався про цю видатну особистість з праці Володимира Борщевича до моменту встановлення дошки, пройшло довгих три роки, були моменти коли я вже сумнівався, що це колись станеться, але зараз я дуже тішуся з того, що довів справу до кінця.» 

Освячення дошки, за словами Юрія Шадого, відбудеться 21 листопада, під час пристольного празника у Свято-Михайлівській церкві села Здовбиця.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.