Журналіст написав відкритого листа директору Рівненського театру

У своєму блозі журналіст "ВСЕ" пише: 

Я дуже добре ставлюсь до творчості Рівненського театру і високо ціную гру його акторів. Але до певних моментів менеджменту маю принципові зауваження. У разі якщо керівництво театру до них не дослухають – не буду ходити на вистави. Тому свої думки викладу у вигляді відкритого листа директору Рівненського обласного музично-драматичного театру  Володимиру Петріву.

Свого часу дуже подружився з театром і театральними акторами, коли разом брали участь у підготовці журналістської вистави «Пошились у дурні». Дуже вдячний за підготовку і допомогу всім працівникам театру і особисто директору, які не відходили на репетиціях від журналістів. Разом ми зробили добру справу і зібрали чимало грошей для хворих дітей. Це була хороша творчість і благодійність.

А тепер про справу. Не секрет, що останні кілька років наш театр користується популярністю у глядачів. Квитки на прем’єри розкуповують ще за декілька тижнів до прем’єри. А майже всі вистави користуються попитом у  глядача. Словом повна ідилія. І театральний продукт, нібито, реклами не потребує. А навіщо писати про прем’єру, коли всі квитки продані?- скаже хтось. Можливо буде правий і всі закони мистецтва, медіа, реклами підуть коту під хвіст.

Тим часом керівництво театру таки хоче, щоб ЗМІ про новини театру інформували громаду. Принаймні це декларує своїми словами. От тільки справи трішки різняться. Тут і не пахне новітнім підходом. Швидше за все в кращих традиціях радянського союзу. Мовляв, ми собі творимо, а ви зобов’язані про нас писати. Як ви це будете робити, шановні журналісти, то ваші проблеми. Але так не буде і не може бути.

Що є насправді, кілька років тому журналістів запрошували на прем’єру вистави, щоб ті могли оцінити гру акторів, розповісти про це читачам та глядача. Років зо два тому почали запрошувати лише на «здачу вистави», мовляв різниці ніякої, а на прем’єру всі квитки вже продані. А от є різниця, і автор вже кілька разів стикався з тим. На здачі вистава буває ще «сирою» і не допрацьованою, або гратиме її інший склад на прем’єрі. А потім самі ж працівники театру або глядачі вказують журналісту на помилки. А його в той же час навіть не запросили на прем’єру. Хіба хочеться бути ідіотом через той факт, що ти не зі своєї вини, не бачив прем’єру.

Вчора вийшов ще анекдотичніших випадок, журналісти не змогли потрапити навіть на «здачу вистави», хоча керівництво театру роздало запрошення на місця, які були вже зайняті. Сваритись і викликати стареньких жіночок на дуель в кращих традиціях театру 18 століття? Ну, ви що знущаєтесь? Після важкого трудового дня хочеться спокою, принаймні в театрі. У підсумку багато журналістів бачили виставу приблизно так:

Обов’язково напишу рецензію про стіну. Чесно кажучи потім сів на підлозі у проході, щоб пофотографувати акторів, творчість яких я ціную.  А хвилин за тридцять після початку, пішов із зали, тому що на холодній підлозі недовго захворіти.

 А наступного разу до театру просто не піду, не буду вистрачати свій робочий час на рецензування стін. Напишу про інші теми, про концерти, які хочуть, щоб про них писали. Наперед скажу - претензій до працівників театру не маю. Особливо до тих, які відповідають за зв'язки з пресою. Я думаю, вони не раз пропонували керівництву виправити ситуацію і навести порядок. Але думаю до цього діло так і не дійшло. А навіщо – якщо квитки продаються і так. Всі мої зауваження і пропозиції навести лад адресовані безпосередньо Володимиру Петріву. Бо в той вечір не один запрошений Вами журналіст залишився без місця і просто пішов або сидів на долівці. Тобто просто не зміг зробити свою роботу. І ситуація повторюється не перший раз. Тому має хтось сказати про погану тенденцію в стосунках зі ЗМІ. Поки не пізно. Або скажіть чесно, що не потрібно писати про театр. Чого ми одне одного обманюємо? Журналісти вам не родичі, яких нормально запросити нема можливості, і відмовити соромно. Давайте скажемо чесно.

Це моя особиста думка. Пишу відкритий лист, бо тільки така форма подачі може змусити Вас прислухатися. І хай навіть після цього Володимир Юліанович мене прокляне і перестане зі мною вітатися. Або наводьте лад – або я в театр більше не прийду. Принаймні виконувати журналістську роботу точно. Хіба може, коли виключно за свої гроші по власноруч куплених квитках. Але про театр не писатиму ні слова.
 

Зі сподіванням на розуміння,

Юрій ДЮГ

Ключові слова: 

Коментарі

Сподобався пасаж рівненського "аля-Найєма": "Після важкого трудового дня ..." Що ж ти неборако, так цілий день "пашеш", не бережеш себе... Мабуть, дорогу асфальтуєш, теплотрасу викопуєш, підлоги у довгих коридорах "шуруєш"...
Так і хочеться заплакати.... Або ще: "Або наводьте лад – або я в театр більше не прийду. Принаймні виконувати журналістську роботу точно. Хіба може, коли виключно за свої гроші по власноруч куплених квитках...." Не пиши Юро, не перепрацьовуйся... Грамотні читачі це помітять і з гідністю оцінять. На початку 90-их був такий собі Льоня Зябрєв, пописував схожі статейки у Рівне вечірнє. А плопробував журналістського хліба в столиці - і зясь, такі Писаки виявилися непотрібними у пристойних мас медіа.... Можливо, хтось в провінції і складає враження про крутизну, але на тлі інших - їх і не помітно....

ви бачете Петріва можливо тільки на сцені, усміхненого і наіграного, а як він чинить мабуть ви з цим не стикались, і Ви вже тут такий план проголосили - який абсолютно не має ніяких підстав тому що Ви пишите , шановний пане Роман, Театр квітне дякуючи багатьом людям-акторам які там працюють! І питання не в тому що Дюг розплакався , а в тому що так чинить директор з багатьма людьми, і ще не гоже ображати людей, які Вам особисто нічого поганого не зробили, і хто " клоун" треба розібратись, і взагалі чим ображати спочатку розберіться! Театр ніхто не ображає!! Така людина не повинна ним керувати! і влада тут нідочого! Вам якщо не подобається коли Вас критикують, то ви одразу, як в тій приказці " Хто ....винен - невістка" так і у Вас , якщо пишуть погано - зразу влада мстить, ні це пишуть рівняни , які не можуть співпрацювати з театром, із за того що такий "хороший" директор

На протязі десятка років відвідую театр. Вважаю, що з Володимиром Петрівим театр розквітнув, став таким, шо квитки на вистави в тім числі і на примєри розкуповуються зазделегіть. Це говорить про успіх театру, акторів і його керівника. А те, що звичайна людська зависть в особі недругів має місце і вона виливається в тім числі і в ось таких замовних статтях це зрозуміло. Коментарі без прізвищ це анонімки провладних тролів, яким не подобається Петрів, як керівник, через вистави в яких зачіпає і висміює владу. А Ви п.Дюг запитали в акторів, шанувальників театру влаштовує їх керівник, чи тільки "розплакалися" через те, що вам прийшлося сидіти на долівці, хоча місцяв театрі море. Але скоріш за все ваша стаття і коментар про лист до влади, щодо збору підписів проти В. Петріва це наперед спланована акція перед початком театрального сезону, щоб усунути керівника, який є на своєму місці. Тримайтися п. Володимире! Театр залишеться, а "клоуни" поїдуть. Нових успіхів Вам і акторам в цьому сезоні. Хай щастить!.

Взагалі вже давно багато треба задати питань Володимиру Петріву і поставити питання взагалі про його адекватність. Багатьом людям відома, його хамська поведінка. А не повага до людей спостерігається давно і не тільки до журналістів! В тому і проблема, що шановний пан веде себе наче театр це його приватна власність і вирішує кому туди можна а кому ні!!! Так що листа до влади про вирішення питаня поведінки керівника театру збере багато підписів! Нарешті молодець журналіст що підняв це питання, хоча нажаль врядчі це щось дасть. Тому шановні журналісти якщо є така можливість не зупиняйтесь і доведіть цю справу до нарешті вирішення цієї проблеми!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.