На Рівненщині освятили пам'ятник провідникові ОУН. ФОТО

У Рівненському районі, неподалік села Оржів, сьогодні, 27 жовтня було освячено пам'тник Володимиру Робітницькому. Організатору перших осередків ОУН на Клеванщині. Першому провідникові Організації Українських Націоналістів на західноукраїнських землях.

Рік тому, на перехресті доріг між селами Грабів та Оржів було встановлено меморіальну дошку та дерев'яний хрест Володимиру Робітницькому. Тоді, ініціаторами виступила громада села Оржів. Ідею підтримали депутат Верховної ради 4-го скликання Сергій Олексіюк та бізнесмен Олексій Хахльов.

Цьогоріч, завдяки керівнику оржівського підприємства "ОДЕК" Мирону Чернецькому, дерев'яний хрест було замінено на пам'ятник у вигляді козацького хреста. Його освятив священник місцевого оржівського храму.Організаторами заходу виступала громада села Оржів, Сергій Олексіюк та представники кількох громадських та політичних організацій.

На заході були присутні ветерани УПА та нащадки видатного провідника ОУН, зокрема його внук Володимир Робітницький (названий на честь діда), який донині проживає в селищі Клевань. Саме йому, було доручено, по завершенні заходу, посадити одну з п'яти саджанців калини. Які віднині ростимуть біля пам'ятника визначному патріоту України Володимиру Робітницькому.

Довідка: 

Володимир Робітницький народився 7 вересня 1912 року на хуторі Адамків, Рівненського району, Рівненської області. Член Пласту в Рівненській гімназії. Член Української Військової Організації (УВО), в ОУН від 1929року. Керівник ОУН в селі, згодом Клеванському районі, повітовий провідник Рівненщини і Костопільщини (1934–1936), окружний провідник ОУН Рівненщини (1936–1937).

Політичний в'язень польських тюрем (літо 1937 — вересень 1939). 26 травня 1939 року на Рівненському процесі засуджений поляками на 10 років позбавлення волі.

Крайовий провідник Північно-Західних Українських Земель (ПЗУЗ) наприкінці 1940 — влітку 1941 року. Помер у лікарні через підірване підпіллям здоров'я, за однією версією — отруєний. Похований на Янівському цвинтарі у Львові.

Коментарі

слава Героям!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.