Рівненський "Льонокомбінат" не хоче у європейський полон

Через посилення конкуренції між європейськими виробниками після підписання Україною Угоди з ЄС виграє не тільки виробник, а й споживач, оскільки це означає нижчі ціни через відсутність мита та вищу якість продукції через конкуренцію. Звісно підписання Угоди не зробить Україну членом Євросоюзу, адже це довгий і кропіткий шлях з силою-силенною зобов’язань абсолютних до виконання. Іншими словами, ми підпишемо документ, який не зробить, як того хочуть українці, наше життя відразу кращим. Це поступовий та складний шлях, пройшовши який, можливо, наші діти матимуть шанс жити краще…

Чи стане економіка в Україні кращою після підписання Україною Угоди з ЄС? Огляд ключових моментів ми вирішили зробити у цій та наступних публікаціях та запитати підприємців Рівненщини, що саме зміниться у їхній діяльності після підписання Угоди.

Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі є частиною Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ще перед жодною країною, яка є членом ЄС не ставилося стільки завдань, як перед Україною у розділі торгівлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди хочуть перші особи Рівненщини: ЄС чи Митний Союз?

Отже, положення щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі виписані у 15 главах, 25 додатках та 2 протоколах.

Про перспективи для одного з найбільших виробників текстилю - Рівненського льонокомбінату після підписання Угоди з ЄС ми запитали у власника підприємства Олега Червонюка. За його словами, Льонокомбінат має "куди розвернутися" всередині країни, адже забезпечує своїми виробами лише 3%  від необхідного на вітчизняному ринку. Тому експортувати власні товари у Європу Рівненський льонокомбінат намірів не має.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз у розрізі прав людини: хто у Європу за сексуальні меншини?

- Підписати Угоду з ЄС однозначно краще для України, аніж вступити у Митний союз. Проте, це краще лише у політичному сенсі, а не в економічному, - зазначає Олег Червонюк. - Раніше Льонокомбінат експортував товари у Росію, проте, коли стало остаточно зрозуміло, що нам не повертатимуть ПДВ, ми припинили, адже наша продукція через це стає неконкурентоспроможною. Щодо підписання Угоди, то будь-яка країна захищатиме перш за все свої інтереси. Тому Угода повинна бути взаємоприваблива для обох сторін. Лише тоді можна говорити про те, чи це хороша Угода чи ні. У нашій державі ніхто не може об’єктивно оцінити Угоду, оскільки все базується на статистиці. Якщо у держави є гарна статистика і вона відповідає дійсності, то можна  щось спрогнозувати та зробити правильні розрахунки. На мій погляд, в Україні взагалі відсутня статистика  і рахувати щось без вихідних цифр ми не можемо. У Європі немає недостачі текстильної продукції. Цей ринок повністю зайнятий європейськими виробниками. Безумовно, до нас почнуть привозити свої вироби, що створить для нашого підприємства конкуренцію. Статистика, яку нам сьогодні показують щодо імпорту Україною -  це "фільчина грамота". Ми повинні статистично знати скільки ми виготовляємо. Ніхто в цій країні не хоче закачати рукави і працювати так, як потрібно. Якщо ми стільки років боролися за Незалежність України, то потрібно незалежними і залишатися. Виходить, що двадцять років побули незалежними, а тоді бігом попідписували угоди і здалися в полон. Сьогодні вибір - здатися у полон росіянам, або європейцям.

З моменту набуття Угодою чинності буде лібералізовано торгівлю текстильними виробами, а це  фактично значить - скасування мит. У цьому секторі економія експортерів України та ЄС становитиме приблизно 24,4 млн. євро та 8,7 млн. євро відповідно. Ці цифри означають по-суті, що українські та європейські експортери не платитимуть мит на такі суми, вони залишаться у них в кишені. У першій главі Угоди йдеться про зменшення чи скасування мит на імпорт та експорт, переважну більшість яких буде анульовано відразу після набуття Угодою чинності. Тобто, це суми, які підуть у кишеню виробникам. Отже, через посилення конкуренції між європейськими виробниками  виграє і споживач тому, що це  означає нижчі ціни через відсутність мита та вищу якість продукції через високу конкуренцію.

Коментарі

Бо турки вже кілька поколінь в цьому напрямку працюють. У них вже зовсім інший рівень і потуджності. Поки наші на льонокомбінаті в Рівному останню лляну постіль докрадали в 90-х, турки вже нас своїм одягом завалювали по повній.

Треба озвучувати питання перед губернатором..думаю такі рішення влада має найти для виробника і захистити його...Льоновиробництво не перші хто мають такі побоювання.

Чомусь туркам це не заважало?
Якби влада створила умови для легкої промисловості - звільнила б на 5 років від податків, всілякі інші заохочення, тоді ми в Європу, а не навпаки експортували б...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.