Виконком Сарненської міськради незаконно вимагає від громадян зайві довідки

З проханням припинити незаконну практику вимагання довідок про відсутність заборгованості з комунальних послуг від громадян, котрі хочуть приватизувати займане житло, звернулися до міського голови м. Сарни Рівненської області Сергія Євтушка представники РОГО "Комітет виборців України".

Таку проблему фахівці організації виявили після звернення до центру права Рівненського КВУ мешканця райцентру. З його слів, що при подачі необхідних для приватизації житла документів у виконкомі Сарненської міськради йому сказали, що треба подати довідки про відсутність боргів за комунальні послуги. Тому чоловіка цікавило, чи законною є така вимога чиновників.

Як виявилося, розпорядженням міського голови м. Сарни від 20 лютого 2013 року затверджений перелік адміністративних послуг та стандарти адміністративних послуг, що надаються Сарненським міськвиконкомом. Цей перелік послуг розміщений на офіційному сайті Сарненської міської ради, тому має публічний характер і є загальнодоступним для громадськості. Серед них є адмінпослуга під назвою "Приватизація державного житлового фонду". До переліку необхідних документів, які мають подати до виконкому громадяни, зацікавлені в приватизації свого житла, входять довідки про відсутність заборгованості з комунальних платежів (КП "Житлосервіс", Дистанція водопостачання, КП "Екосервіс", Сарненське управління з експлуатації газового господарства, РЕМ, КП "Сарнитеплосервіс").

- Пункт 18 Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затвердженого Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396, визначає чіткий перелік документів, необхідних для подачі громадянами до виконкому, аби приватизувати житло. У вказаному переліку документів довідок про відсутність комунальних боргів немає. Тому їх вимагання від громадян та розміщення в переліку на офіційному сайті Сарненської міської ради не відповідає чинному законодавству, - роз’яснює ситуацію юрист РОГО "Комітет виборців України" В’ячеслав Горбенко.

Враховуючи це, організація звернулася до міського голови Сарн з проханням виключити з розміщеного на офіційному сайті міськради в розділі "Адміністративні послуги" - "Приватизація державного житлового фонду" переліку необхідних для приватизації житла документів, які мають подати до виконкому громадяни, довідок про відсутність заборгованості з комунальних платежів. Крім того, припинити практику вимагання від громадян, які звертаються з метою вирішення питання про приватизацію займаного житла, зазначених довідок.

В організації сподіваються, що міський голова Сарн з розумінням поставиться до цієї ситуації і вже найближчим часам ця проблема для сарненчан буде вирішена. Про це повідомляє інформаційний відділ Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України".

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.