Рівненське ЖКП зобов'язали укласти договір на надання послуг

Підставою для прокурорського реагування стало звернення громадянки м. Рівне щодо можливості представництва її інтересів у Рівненському міському суді під час розгляду позову одного з рівненських ЖКП.

Житлово-комунальне підприємство звернулося до суду з вимогою про стягнення заборгованості за комунальні послуги з жительки м. Рівного.

Рівненський міський суд відмовив у задоволенні позову. Основною підставою для цього стало те, що житлово-комунальне підприємство не надало належних документів, які б свідчили про надання комунальних послуг. Разом з тим, відповідач у справі висунула зустрічний позов про укладення договору про надання послуг ЖКП зі споживачкою, який прокуратура міста підтримала. Рівненський міський суд задовольнив позовні вимоги відповідача, ЖКП відмовив - за недоведеністю.

Відтак, і житлово-комунальним підприємствам, і споживачам необхідно знати, що згідно з чинним законодавством умови типового договору про надання комунальних послуг, які набули юридично обов’язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов’язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Таким чином, укладення договору на надання житлово-комунальних послуг є обов’язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам ч.3 ст.6, ст.ст.627, 630 Цивільного кодексу України та ст.ст. 19, 20 Закону №1875-ІV від 24.06.2004.  Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.    

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.