На підтримку журналістів у Рівному проведуть акцію солідарності

Сьогодні, 1 листопада о 14:00 годині під стінами Рівненського міського суду (вул. Шкільна, 1) відбудеться акція солідарності "Не повернемо гідність Дубасам", - написав у групі Рівненщина політична соцмережі Facebook рівненський активіст Анатолій Бондарчук.

Акція спрямована на підтримку журналістів, які викривають корупційні схеми в системі державної влади, а також пишуть про непрозорість тендерів. Зокрема, мова йде про портал "Наші гроші" і його головного редактора Олексія Шаламайського.

Нагадаємо, що депутат Рівненської обласної ради голова правління ПАТ "Рівнегаз" Петро Дубас подав позов на головного редактора проекту "Наші гроші". Депутату не сподобалася публікація про те як «Не-Дубасівські» фірми розпиляли 9 мільйонів на школу, вдвічі дешевшого бютівця викинули за довідку, в якій йде мова про підприємство "Опорядрембуд", засновником якого була дружина Петра Дубаса Тамара.

Перше судове засідання у справі відбудеться сьогодні о 14:30 годині в Рівненському міському суді. Суддя - Наталія Кучина, також відома журналістам завдяки суду над колишнім головним лікарем рівненського пологового будинку Ганною Чайкою.

В позові Петро Дубас просить суд захистити його честь і гідність, зобов`язати журналіста спростувати оприлюднену інформацію, а також відшодувати йому 20 тисяч гривень моральної шкоди.

Активісти громадського руху "Захистимо Рівне" вважають такий позов не обгрунтованим і вважають, що він спрямований проти журналістів, які готують критичні викривальні матеріали. Цей позов є посяганням на свободу слова. Тому всіх небайдужих рівнян, громадських активістів, журналістів запрошуємо приєднатися до нашої акції. Захід є неполітичним тому використання політичної символіки категорично заборонене.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.