Керівник "Рівнегазу" вимагає від журналіста 20 тисяч гривень

У п’ятницю, 1 листопада відбулось перше судове засідання у справі між головою правління ПАТ "Рівнегаз" Петром Дубасом та головним редактором проекту "Наші гроші" Олексою Шаламайським.

Нагадаємо, що депутат Рівненської обласної ради, голова правління ПАТ "Рівнегаз" Петро Дубас подав позов на головного редактора проекту "Наші гроші". Депутату не сподобалася публікація про те як "Не-Дубасівські" фірми розпиляли 9 мільйонів на школу, вдвічі дешевшого бютівця викинули за довідку, в якій йде мова про підприємство "Опорядрембуд", засновником якого була дружина Петра Дубаса Тамара.

Петро Дубас просить суд захистити його честь і гідність, зобов`язати журналіста спростувати оприлюднену інформацію, а також відшкодувати йому 20 тисяч гривень моральної шкоди. Інша сторона повністю не визнає позов.

Суддею у справі є Наталія Кучина, також відома журналістам завдяки суду над колишнім головним лікарем рівненського пологового будинку Ганною Чайкою.

У ході судового засідання адвокат Петра Дубаса подала клопотання про витребування інформації щодо оприлюднення імені власника веб-сайту "Наші гроші". Адвокат також оголосила, що були порушені права фізичної особи на захист приватного життя та ділової репутації. "Наші гроші" подають інформацію у викривленому світлі та висвітлена недостовірна інформація щодо засновників "Опорядрембуду".

Адвокат головного редактора Олекси Шалайського просила долучити до справи копії спірної публікації з посиланнями на інші сайти та адресою сайту "Наші гроші". Також - документи з реєстраційної служби, звіт про проведення конкурсних торгів, біографію Петра Дубаса за 2011 рік, де вказано, що Тамара Дубас є його дружиною.

Також адвокат подала клопотання щодо долучення до справи статутних документів фірми "Опорядрембуд", прийняті у 2006 році, щодо складу засновників фірми та інформації чи була засновником "Опорядрембуд" Тамара Дубас та на яких умовах вийшла з організації. Суддя задовольнила всі клопотання про долучення до справи документів.

Аби підтримати журналістів, перед початком судового засідання біля Рівненського міського суду активісти громадського руху "Захистимо Рівне" провели акцію "Не повернемо гідність Дубасам". Таким чином вони висловили свою підтримку журналістам, які викривають корупційні схеми в системі державної влади, а також пишуть про непрозорість тендерів.

Активісти вважають такий позов не обгрунтованим та спрямованим проти журналістів, які готують критичні викривальні матеріали. Цей позов є посяганням на свободу слова, - зазначили активісти.

Наступне засідання призначене на 18 листопада о 15:30.

Коментарі

Не журналістів це справа розбиратися куди пішли мільйони на будівництво школи, на це є відповідні органи, які в разі необхідності проведуть перевірку.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.