Рівненські митники затримали фури Червонюка

Рівненський льонокомбінат вирішив відмовитись від використання газу на користь залучення відновлюваних джерел енергії. Для цього замовили спеціальну котельню за 670 тисяч євро, яку склали в Австрії  і Німеччині. Тільки от Рівненська митниця її не пропускає на територію України.

Про це сайту «ВСЕ» розповів юрист Рівненського льонокомбінату Віталій Бережнюк.

- Оскільки сьогодні дуже висока вартість енергоносіїв і для того, аби скласти конкуренцію на ринку китайцям і туркам, виготовляючи дешеву тканину, рівненський льонокомбінат хоче відійти від закупівлі і використання газу. На підприємстві замовили котельню, яка працюватиме на деревних відходах, тобто на відновлюваних джерелах енергії, що у п’ять разів здешевить вартість енергоносія. Її вартість 670 тисяч євро, - повідав Віталій Бережнюк.

Він зазначив, що до України її мали ввезти по частинах. Загалом, у 12 фурах.

- Перші два автомобілі вже приїхали до Рівного та знаходяться на складі тимчасового зберігання під митним контролем. Для того, аби розмитнити їх як котельню, потрібно звернутися до митниці і заявити про ввіз комплектного об’єкту, перелічивши його складові, та отримати відповідний дозвіл. Тоді кожну окрему складову котельні не доведеться розмитнювати  окремо, а за одним кодом під одну ставку мита. Проте митниця рівненським текстильникам у цьому посприяти відмовилася, - обурюється Віталій Бережнюк.

- Рівненська митниця дала нам відмову, бо частина цього товару вже перетнула кордон України. А це загрожує тим, що ми будемо змушені відмовитися від ідеї встановлення цієї котельної установки. Бо її буде нереально розмитнити. У її складі йдуть цегла, бетон, кріплення, вентилятори, програмне забезпечення тощо.  Кожну деталь доведеться розмитнювати окремо, а це майже не реально. Бо це комплексний об’єкт і на кожну окрему його деталь немає документів. І якщо ми захочемо розмитнити котельню по частинах, доведеться півроку збирати «по світу» документи на усі частини котельні. А їх виготовляють в Австрії і Німеччині. Там всю документацію виготовляють на котельню, а не на її окремі частини. Ви уявіть: на виріб із пластмаси одна ставка мита, до того ж на його розмитнення треба висновок СЕС та ще якихось відомств, на програмне забезпечення висновок СБУ і так далі. І сенс нам бігати за цими документами, якщо ми не ввозимо їх як окремі частини, а як комплексний об’єкт? Він має бути розмитнений за одним кодом і всі дозвільні документ мають бути на один об’єкт – на котельню.

Як розповів юрист льонокомбінату, на складі тимчасового зберігання нині серед частин котельні лежить така її складова, як спеціальна цегла, яка боїться морозу. І її будь-що потрібно їх розмитнити до морозів.

- Наші митарі посилають на норму Митного кодексу (ст.23), яка засвідчує, що рішення про ввезення комплексного об’єкту приймається до початку його переміщення через митний кордон України. Проте зовсім не зважають на Положення про особливості оформлення комплектних об’єктів, у якому йдеться про те, що строк, необхідний для переміщення комплектних об’єктів, починається з моменту завершення митного оформлення першої складової цього об’єкту, - каже Віталій Бережнюк. - Тобто, у нас ще перша партія не оформлена, а отже ніщо не заважає рівненським митникам прийняти те рішення, про яке ми їх просимо. Водночас митники не зважають на спеціальні норми, а лише на статтю 23 Митного Кодексу України. І виходить так, що якщо читати митні норми кожну окремо – то вони праві, а якщо читати закон комплексно – ми має право розмитнити котельню. Це той випадок, коли митниця інтерпретує закон в залежності від своїх інтересів, як у тій фразі «Казнить нельзя помиловать», де поставлена «кома» залежить виключно від Рівненської митниці.

За інформацією Бережнюка, в Україні діють пільги, гарантовані державою, в рамках програми розвитку економіки України 2013-1014 років. Відповідно до неї всі установки, які працюють на відновлюваних енергоджерелах, звільняються від сплати мита та ПДВ – за умови, що таке устаткування не виробляється в Україні. Цими пільгами і хоче скористатися рівненський льонокомбінат.

- Це ж елементарно – дайте нам рішення, що ми веземо котельню, а не запчастини, і ми будемо працювати. Будемо виготовляти конкурентоспроможну продукцію. А митниця чогось чекає. Чого чекає? – резюмував Віталій Бережнюк у розмові із кореспондентом «ВСЕ».

На усіх фото - елементи котельні

Відтак, ми вирішили запитати напряму у рівненських митників, чи не пов’язане, бува, це очікування із бажанням отримати «фінансову мотивацію» від власника підприємства Олега Червонюка за потрібний їм документ і яким є їхнє бачення  ситуації, що склалася.

Автор цих рядків напряму зателефонував заступнику начальника Рівненської митниці Валерія Трофимчука та пояснив суть питання. Валерій Федорович досить чемно повідомив, що не уповноважений коментувати будь-що для ЗМІ, оскільки нібито існує вказівка працювати виключно через прес-службу. При чому, через прес-службу… Податкової.

- Колись у нас була власна людина по зв’язках із журналістами, проте після всіх цих реформ у нас цю штатну одиницю скасували. Тож телефонуйте їм, а там вже скерують, - зазначив Валерій Трофимчук, диктуючи контактний номер.

За вказаним номером відповіла начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Головного управління Міндоходів у Рівненській області Леся Тиркус. Пані Леся порадила звернутися до митників шляхом інформаційного запиту. На прохання пришвидшити цей процес все ж пообіцяла поспілкуватися з кимось із керівників Рівненській митниці, аби з’ясувати, хто може компетентно прокоментувати ситуацію із льонокомбінатівською котельнею. Проте, за півдня, на наш повторний телефонний дзвінок Леся Тиркус повідомила, що їй поки-що не вдається допомогти із коментарем.

Відтак, якщо Рівненська митниця має що сказати по звітній темі, сайт чесних новин «ВСЕ» готовий їм надати таку можливість. 

Коментарі

У вас з інтелектом впорядку??? - бачу глибоко не плаваєте!!! в нас біля рівного (в радіусі 50 км) є багато пилорам та декілька деревообробних комбінатів...щепу взяти не проблема - її там не знають куди дівати, ставлять лінії для пелетування, але нажаль попит на такий продукт виявляє тільки європа....бо з усіх усюд в україні скуповують цю щепу, яка проходить по екологічному і радіологічному контролю. Перед тим як писати....поцікавтесь спочатку питанням фундаментально, шановний!!!!!!!!!

Все правильно робите! Ви єдиний, хто не боїться давати по руках всім цим кабінетним упирям на наших шиях. А крім того досвід запуску такої котельні в Рівному може дати поштовх іншим підприємствам (може колись і комунальним?..) злазити з газової голки. Чекаємо результату!

Прогіб защітан. Біжи до хазяїв за кісточкою.

Так, є вже досвід. ГО "Льонокомбінат" під виглядом працівників комбінату піде під стіни ОДА. Потім, окремі представники преси випадково обуряться бездіяльністю влади та звинуватять її у намаганні збанкрутувати провідне (16 зареєстрованих працівників) підприємство регіону, що дозволить мегаінвестору не сплачувати митні платежі та податки на суму більше ніж 20 міліонів гривень.

на аукро замовляли?

Кажу ж, голота і лежні працювати не дадуть.... Ще котельня не встановлена, а вже хреново і громаді і дітям і мешканцям І

Те що Червонюк знайшов альтернативу газу , то звісно чудово , молодець ! Чого митниця ставить палиці у колеса теж зрозуміло ...... А тепер замислітеся шановна громада , чим та економія на газі обернеться для ВАС , МЕШКАНЦІВ міста ? ?????? Яку щепу будуть палити ? Де біля міста деревени стільки ? А щепу будуть возити з Полісся , де після Чорнобильскої катастрофи перевищення цезію та стронцію у грунтах разів у 6 - 10 !!! ..... І усі ми , і діти наші , будуть цім димом дихати ! І буде у вас в хаті свято , коли вітер не буде у вашу сторону ........

Стратегічно хоче не заплатити Мито та ПДВ?))
"Цегла боїться морозів"))
Чому та дивна вогнестійка боїться морозів(, яких нема)? Чому було не підігнати всі 12 фур одразу? Як може митниця дати дозвіл на Безмитне та БезПДВшне провезення ще десяти фур, яких ніхто не бачив?
Про що цей матеріал, насправді?
Чому про господарську діяльність АЗОТу не пишуть, чи Самгазу, чи пивзаводу Рівень?

Червонюк-молодець, інвестор, мислить стратегічно. Місцева голота і посередність йому спокійно працювати не дасть.

Шановний (а), що Ви маєте на увазі, коли пишите про заангажованість??? Уточніть, будь ласка! Ви вважаєте незалежність від російських енергоносіїв заангажованістю громадської організації ?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.