Рівненські перевізники вимагають ліквідувати транспортну інспекцію

Сьогодні, 4 листопада двома рівненськими громадськими організаціями "Спілка водіїв" та "Союз перевізників" було відправлено колективний лист Президенту України. Авторами листа є лідери двох організацій - Сергій Овчинніков (Голова правління ГО "Спілка водіїв") та Валентин Демчук (Президент ГО "Союз перевізників України").

Для того, щоб детальніше дізнатись про мотиви, які підштовхнули до написання листа та про самий його зміст журналіст сайту "ВСЕ" зателефонувала до президента ГО "Союз перевізників України" Валентина Демчука.

- Поштовхом до написання листа Президенту стала наступна ситуація:  влада декларує про те, що потрібно робити зміни, які будуть впливати на безпеку перевезень, - розповідає Валентин Демчук. - Насправді відбувається зовсім інша ситуація: збільшується корупція, зміни на безпеку перевезень водіями аж ніяким чином не впливають, лише десь так опосередковано тощо. Така ситуція була проаналізована з точки зору водія. Наприклад, останній їде маршрутом із Рівного до Києва, на цьому шляху його може зупинити скажімо чотири рази інспектор УкрАвтоТрансІнспекції для перевірки документів і ще чотири рази працівники ДАІ і перевірятимуть ті самі документи.

У ході розмови, президент "Союзу перевізників України" зазначив, що вищеописані моменти є серьозним навантаженням на водіїв. Відтак, проаналізувавши міжнародний досвід, можна вважати, що функції УкрАвтоТрансІнспекції зможе повноцінно виконувати одна структура - Державтоінспекція України. Такі зміни зможуть допомогти державі заощадити достатню кількість бюджетних коштів.

- На жаль, ми обшукали документи по бюджетам і не змогли точно знайти скільки держава витрачає на утримання такої структури, як УкрАвтоТрансІнспекції. Сам лист ми написали у четвер минулого тижня, а відправили до Президента сьогодні, 4 листопада - підсумував Валентин Демчук.

У листі до Президента України перевізники скаржаться, зокрема, на "тероризм" по відношенню до водіїв, хабарі та стресовий стан через постійні перевірки.

"...На даний час на дорогах України водія автобуса одночасно можуть перевірити представники кількох контролюючих органів. Їх функції дублюються. Для водіїв автобусів, які перевозять пасажирів такі, часті перевірки перетворюються на справжню катастрофу. Водій має дотримуватись Правил дорожнього руху, безпечно керувати автобусом, тим самим забезпечити безпечне перевезення пасажирів. Натомість, він постійно нервує і знаходиться в стресовому стані, адже з нього постійно вимагають папери на перевезення і досить часто хабарі, адже на дорозі працівників контролюючих органів ніхто не контролює...

...Із року в рік, прикриваючись то дорученням прокуратури, то надуманими спеціальними операціями, інспектори Укртрансінспекції щоденно „тероризують” водіїв рейдовими перевірками на дорогах. На день одного водія для перевірки документів можуть зупинити щонайменше до п’яти разів. А коли цього ж водія зупиняє ще й ДАІ по кілька разів на день?! Як може безпечно керувати автобусом такий водій, якого просто „замордували” перевірками? Про яку безпеку перевезень пасажирів можна говорити? Хотілось би також звернути увагу на те, що згідно чинного законодавства України такі перевірки можуть проводитися лише один раз на квартал упродовж трьох днів. Щодня один автобус перевізника можуть перевірити по кілька разів на день. Можна лише уявити стан водіїв цих автобусів та перевізника який у підсумку отримує кілька штрафів по 1700 грн. І так щодня...

...Для чого державі утримувати за бюджетні кошти, ще один контролюючий орган (Укртрансінспекцію Міністерства інфраструктури України) з тим ж повноваженнями що і ДАІ? А чого тільки варта ініціатива заступника міністра інфраструктури України Костянтина Єфименко про плани створення при Укртрансінспекції силового підрозділу на кшталт "Кобри", який буде озброєний і в рамках закону зможе застосовувати жорсткі заходи до водіїв є абсурдною і тому викликала просто хвилю обурення у водіїв та перевізників України. Також слід зазначити, що Міністерство інфраструктури України лобіює проект Закону України „Про автомобільний транспорт” який на думку перевізників України є дискримінаційним. Його норми містять положення, які грубо порушують права громадян України на здійснення підприємницької діяльності, встановлюють додаткові вимоги до допуску та діяльності на ринку автоперевезень, збільшують кількість порушень законодавства за яку встановлюють величезні штрафи, а також надають право контролюючим органам забирати в перевізників їх автобуси і примусово їх реалізовувати", - йдеться у листі.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.