На Рівненщині презентували книгу про історію і культуру Західного полісся

На Рівненщині з'явилася ще одна цінна книжкова новинка в галузі етнографії - краєзнавче видання  про історію та культуру Володимирецького району. Презентувала книгу заслужений працівник культури України, почесний член Національної спілки краєзнавців України, завідувач відділу етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею, редактор-упорядник наукового збірника Алла Українець.

Дослідження опирається на матеріали науковців, зібрані під час проведення краєзнавчих досліджень та наукових експедицій. У книзі використані матеріали експедиційного обстеження 19-ти сіл Володимирецького району, здійсненого Державним науковим центром захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК), дані експедицій Національного музею архітектури та побуту України, Рівненського фольклорно-етнографічного товариства, стаття польського дослідника Г. Мушинського, експедиційні звіти, складені етнографами В. Мошковим та Л. Фельдманом, краєзнавчі дослідження опубліковані в польських виданнях.

У книзі можна дізнатися про сакральні пам’ятки Володимиреччини, народне житлобудівництво та вбрання, архітектурно-ландшафтний рекреаційний комплекс на базі вузькоколійної залізниці "Антонівка-Зарічне", історію національних меншин.

- Поява книги "Західне полісся: історія та культура", безсумнівно, є важливою подією у науковому житті Рівненщини, а особливо Володимиреччини. Вона є чудовим інформаційним джерелом для широкого загалу читачів, - зазначив заступник голови райдержадміністрації Ярослав Березюк.

В рамках презентації було також проведено екскурсію історичними об’єктами районного центру, що становлять культурну спадщину, як українців так і національних меншин, які проживали на Володимиреччині. Про це повідомляє Володимирецька районна адміністрація.

 

Коментарі

"...архітектурно-ландшафтний рекреаційний комплекс на базі вузькоколійної залізниці "Антонівка-Зарічне"..." - ахренеть, это новое слово в "потемкинских деревнях"!!!

В Рокитному презентовано історико-краєзнавчу книгу "Таємниці Поліського краю".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.