Україна збільшує торгівлю з вірменами

У 2013 році торговельний оборот між Україною і Вірменією збільшився на 5 відсотків і за сім місяців цього року вже склав 117,1 млн. дол. США. Про це повідомив Урядовий портал, з посиланням на віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула.

Україна впевнено реалізує курс євроінтеграції. При цьому ми продовжуємо розвивати відносини з нашими стратегічними партнерами, одним з яких є Вірменія. У 2013 році торговельний оборот між нашими країнами збільшився на 5% і за сім місяців цього року вже склав 117,1 млн. дол. США. Перспективним напрямком є поглиблення співробітництва в промисловому секторі, атомній енергетиці, сільському господарстві та транспортному сполученні.

- Вірменія має плани зі спорудження нової АЕС на своїй території. Машинобудування України має значний потенціал з виготовлення і постачання основного обсягу устаткування, крім елементів реакторної установки, необхідного для будівництва та експлуатації АЕС. Тому участь українських компаній у виробництві обладнання для будівництва АЕС, а також безпосередньо на самому будівництві може бути дуже актуальним. - сказав Олександр Вілкул.

Динамічно розвивається двостороннє співробітництво у сфері транспорту, насамперед залізничного. Станом на жовтень поточного року обсяг залізничних перевезень склав 127 630 тис. тонн, що на 63,9% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. В автомобільному транспорті кількість дозволів на 2013 рік становить 2600 з кожної сторони, що повністю задовольняє попит українських та вірменських автоперевізників. Стратегічним питання є збільшення регулярних авіарейсів. На сьогодні дозволи на авіаперельоти мають 3 українські авіакомпанії.

Також українська сторона висловила свою зацікавленість у розвитку двосторонньої торгівлі продукцією агропромислового комплексу, а саме в постачаннях до Вірменії вітчизняної молочної продукції та продукції птахівництва та співробітництва в галузі селекції насіння. Активізація програми співробітництва в галузі науки і технологій дозволить реалізовувати спільні науково-дослідні проекти та сприяти становленню партнерських відносин між науковими спільнотами двох країн. Важливим також є й підготовка двосторонніх угод у сфері охорони навколишнього середовища, фітосанітарії, протоколу про обмін інформацією про вантажі та транспортні засоби, що перевозяться через митні кордони України та Вірменії.

- Вірменія вважає Україну своїм одним з найсерйозніших зовнішньоекономічних партнерів. Ваша країна в п'ятірці країн-лідерів, які імпортують свою продукцію до Вірменії. Ми зацікавлені у тому, щоб українські підприємства приходили на наш будівельний і сільськогосподарський ринок. Одним з перспективних напрямків нашої співпраці є також і туризм. Я бачу, як українська економіка просувається шляхом реформування, щоб бути готовою до всіх нових реалій, які зараз існують в світі. І це ще раз свідчить про надійність наших партнерських відносин. - сказав Міністр економіки Республіки Вірменія, Голова Вірменської частини Спільної міжурядової українсько-вірменської комісії з питань економічного співробітництва.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.