Юрій Павленко: діти Рівненщини будуть достойно керувати Україною

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко вважає, що у школі необхідно викладати курс «Права дитини». За його словам, тільки та дитина, яка знає свої права та вміє ними користуватися здатна якісно виконувати свої обов’язки.

- На жаль, курс, який сьогодні викладається у школі щодо прав дитини не дає дітям достатньо знать про їхні права, - зазначає Юрій Павленко. – Діти повинні вміти користуватися своїми правами і захищати себе, коли виникне така потреба. Ми сьогодні формуємо рекомендацію у Міністерству освіти і науки – зміни формату викладання курсу "Права дитини" в школі. Щоб цей курс викладався у циклі гуманітарних та природничих дисциплін і був створеним для різного віку дітей.

Юрій Павленко переконаний: дитина, яка знає та вміє користуватися своїми правами є більш захищеною та має менші ризики стати або жертвою злочину, або наразитися на інші небезпеки. У вивченні прав дитини повинен бути комплекс: школа, батьки і сама дитина.

- За таких умов ми можемо підготувати успішного громадянина, який буде поважити інших і його будуть поважати. Діти Рівненщини розумні, активні та динамічні - я впевнений, стануть достойно керувати Україною.

Тим часом, Юрій Павленко зазначає, що побоювання декого, що діти нібито почавши користуватися своїм правом забудуть про обов’язки є безпідставними.

- Дитина, яка знає свої права може бути більш відповідальною і з більшою повагою ставиться до дорослих. Навчена дитина ніколи не буде своїми правами зловживати – це закономірність. У дітей в 14 років наступає кримінальна відповідальність, - розповідає Юрій Павленко. - Чи знають діти, як себе вести у разі виникнення контакту за правоохоронною системою, або коли стає жертвою злочину? Як себе захистити коли її безпідставно звинувачують?

Уповноважений з прав дитини вважає, що кожна дитина повинна знати свої права, однак найважливіше - з дитиною потрібно спілкуватися, бо це знімає багато проблем у стосунках з дорослими.

Коментарі

Непогана ініціатива в Павленка. Коли її вийде втілити в реальність - наші діти будуть готові до різних несподіванок у житті. Діти повинні добре знати на що в нашому суспільстві вони мають право.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.