16 листопада в історії

16 листопада - День працівників радіо, телебачення та зв'язку.  Завдяки  цим людям,  ми маємо можливість володіти світом

В 1581 році  в  Александровській слободі під Москвою російський цар Іван Грозний.

В  припадку гніву ударив палкою із залізним наконечником свого сина Івана, спадкоємця престолу, котрий від удару у висок помер.

1869 року  був  формально відкритий Суецький канал, на будівництво якого пішло десять років.

Суецький канал - судноплавний канал в Єгипті, що з'єднує Середземне та Червоне моря, дозволяючи торгове сполучення між Європою і Азією по короткому шляху, замість обходу Африки або перевезення вантажів сушею. Найбільша глибина каналу біля 20 м. Це найбільш завантажений міжнародній морський судноплавний коридор у світі. Канал не має шлюзів: морська вода вільно прямує каналом у Велике Гірке озеро з Червоного моря, заміняючи випаровувану воду, тоді як на ділянці між Середземним морем та Великим Гірким озером течії практично немає. Канал є власністю Арабської Республіки Єгипет та експлуатується державною компанією Suez Canal Authority. Офіційно суднопластво каналом відкрите всім державам та регулюється Конвенцією про Суецький канал.

У  1906-му  в Англії запатентована перша кінокамера.

1917-й  — в колишньому ханському палаці у Бахчисараї відкрито Національний музей.

1938-го  англійський футболіст Джордж Холл під час матчу Англія-Ірландія зробив найшвидший хет-трік - за 3.5 хвилини він забив у ворота суперника три голи.

1940-й рік  - у відповідь на жорстоку авіаційну атаку німців на Ковентрі, британська авіація здійснила перший із надалі числених нальотів на Гамбург.

Із-за великої хмарності провести прицільне бомбардування стратегічних об'єктів було неможливо і скинуті бомби привели до загибелі 233 мирних жителів. До кінця війни від атак британських бомбардувальників у Гамбурзі загинуло близько 50 тисяч чоловік.

1950-го  — створена Всесвітня Рада Миру.

В 1990 році  на екрани США вийшов фільм Кріса Коламбуса "Один дома" з 10-літнім Маколеєм Калкіним у головній ролі.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.