Рівненський нардеп хоче спростити процедуру оформлення спадщини

Народний депутат України Микола Кучерук зареєстрував законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення оформлення спадщини для членів сім’ї спадкодавця другої черги споріднення, в разі знаходження спадкового об’єкта нерухомості в селах чи селищах".

Нині, згідно з чинним законодавством України, за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця виключно першого ступеня споріднення. А особи, що мають другий ступень споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід, онуки…) змушені сплачувати значний податок за оформлення. Відповідно, жителям сіл та селищ доводиться витрачати додаткові власні кошти для оформлення спадщини, в той час як вартість такого майна може бути значно меншою від суми сплати обов’язкового державного збору.

Зважаючи на низькі показники фінансового достатку та рівень соціальної забезпеченості вказаних верст населення, часто виникає питання доцільності оформлення спадкового майна. В певних областях та районах, утримання будинку може вимагати значних коштів, а необхідності в його використанні немає. Переважна частина жителів сіл та селищ – люди похилого віку, яким досить складно, по-перше, зібрати та подати весь список документів, а по-друге, оплати необґрунтовано високі податки та зрештою реалізувати спадкове право. Зменшення податкового навантаження на членів сім’ї другого ступеня споріднення, що оформляють об’єкт нерухомості в селі чи селищі, дозволить спростити процедуру оформлення спадщини і сприятиме «розвитку села» загалом, шляхом зацікавлення відповідних осіб у володінні майном при нульовій ставці податку для оформлення спадщини.

В Україні нині спостерігається поступове зменшення кількості населення в сільській місцевості. Це створює низку проблем загальнодержавного масштабу.

За словами народного депутата Миколи Кучерука, спрощення процедури оформлення спадщини надасть можливість врегулювати це важливе для селян питання та забезпечить повною мірою ініціативи щодо "підтримки села". 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.