Рівненський виробник текстилю: "Угода з ЄС і Митний союз - це полон для України"

Через посилення конкуренції між європейськими виробниками після підписання Україною Угоди з ЄС виграє не тільки виробник, а й споживач. Ціни на продукцію, через конкуренцію та відсутність мита, стануть нижчими. Продукти через вимоги євростандартів – якісними.

Зрозуміло, підписання Угоди не зробить Україну членом Євросоюзу, адже це довгий і кропіткий шлях з силою-силенною зобов’язань абсолютних до виконання. Іншими словами, ми підпишемо документ, який не стане чарівною паличкою на шляху до Європи. Це поступовий та дуже складний шлях. Для декого навіть із втратами. Проте, пройшовши його, можливо, наші діти матимуть шанс жити краще…

Чи стане економіка в Україні кращою після підписання Україною Угоди з ЄС? Огляд ключових моментів ми вирішили зробити у цій та наступних публікаціях та запитати підприємців Рівненщини, що саме зміниться у їхній діяльності після підписання Угоди.

Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі є частиною Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ще перед жодною країною, яка є членом ЄС не ставилося стільки завдань, як перед Україною у розділі торгівлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди хочуть перші особи Рівненщини: ЄС чи Митний Союз?

Отже, положення щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі виписані у 15 главах, 25 додатках та 2 протоколах.

Про перспективи для одного з найбільших виробників текстилю - Рівненського льонокомбінату після підписання Угоди з ЄС ми запитали у власника підприємства Олега Червонюка.

Рівненський "Льонокомбінат"

За його словами, Льонокомбінат має "куди розвернутися" всередині країни, адже забезпечує своїми виробами лише 3%  від необхідного на вітчизняному ринку.

Тому експортувати власні товари у Європу Рівненський льонокомбінат намірів не має. Окрім того, Олег Червонюк вваає, що і Угода з ЄС і Митний союз - це полон для України.

 

Власник Рівненського "Льонокомбінату" Олег Червонюк

- Підписати Угоду з ЄС однозначно краще для України, аніж вступити у Митний союз. Проте, це краще лише у політичному сенсі, а не в економічному, - зазначає Олег Червонюк. -Раніше Льонокомбінат експортував товари у Росію, проте, коли стало остаточно зрозуміло, що нам не повертатимуть ПДВ, ми припинили, адже наша продукція через це стає неконкурентоспроможною. Щодо підписання Угоди, то будь-яка країна захищатиме перш за все свої інтереси. Тому Угода повинна бути взаємоприваблива для обох сторін. Лише тоді можна говорити про те, чи це хороша Угода чи ні. У нашій державі ніхто не може об’єктивно оцінити Угоду, оскільки все базується на статистиці. Якщо у держави є гарна статистика і вона відповідає дійсності, то можна  щось спрогнозувати та зробити правильні розрахунки. На мій погляд, в Україні взагалі відсутня статистика  і рахувати щось без вихідних цифр ми не можемо. У Європі немає недостачі текстильної продукції. Цей ринок повністю зайнятий європейськими виробниками. Безумовно, до нас почнуть привозити свої вироби, що створить для нашого підприємства конкуренцію. Статистика, яку нам сьогодні показують щодо імпорту Україною -  це "фільчина грамота". Ми повинні статистично знати скільки ми виготовляємо. Ніхто в цій країні не хоче закачати рукави і працювати так, як потрібно. Якщо ми стільки років боролися за Незалежність України, то потрібно незалежними і залишатися. Виходить, що двадцять років побули незалежними, а тоді бігом попідписували угоди і здалися в полон. Сьогодні вибір - здатися у полон росіянам, або європейцям.

Ігор Тимошенко

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної адміністрації Ігор Тимошенко вважає, що через посилення конкуренції між виробниками продукція стане дешевшою для споживача. За його словами, найтяжче у перші часи буде виробникам Рівненщини у харчовій галузі та легкій промисловості.

- Останні роки у нас частка імпортної продукції саме харчової дуже мала, - зазначає Ігор Тимошенко. -  Із відкриттям ринків до нас піде продукція харчової промисловості, деяким виробникам Рівненщини це може зашкодити, проте для споживачів товари здешевіють. . Що означає Угода з ЄС для Рівненського «Льонокомбінату»? Звичайно сьогодні вони вже налагодили виробництво на внутрішній ринок. Із Європи буде можливість постачати нам продукцію, яка буд дешевшою для споживача. Для «Льонокомбінату» це конкуренція, але підприємницька діяльність у тому і полягає –  постійна боротьба. Як тільки немає конкуренції людина відразу перестає удосконалювати своє виробництво, персонал тощо.

Тарас Качка

За  коментарем ми звернулися до експерта з європейської інтеграції, учасника переговорів щодо зони вільної торгівлі між ЄС та Україною Тараса Качки, який, зокрема, зазначив:

- У сфері текстилю - 61 та 62 групи товарів і ЄС, і Україна мають приблизно однаково невисокий рівень тарифного захисту. Тому обопільне скасування мита не матиме страшних наслідків для галузі. Натомість Україна зберігатиме тарифний захист від імпорту в Україну секонд-хенду. При цьому слід пам’ятати, що Україна не скасовує мита для імпорту текстилю з третіх країн, які є класичними постачальниками цієї продукції - Китай, Бангладеш тощо. При цьому, українська галузь є досить конкурентоспроможною, адже багато продукції європейських брендів, таких наприклад як Zara, виготовляється на українських фабриках. Зрозуміло, що ситуацію конкретного виробника слід розглядати окремо, але в цілому умови угоди з ЄС є вигідними для текстильної галузі української економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз у розрізі прав людини: хто у Європу за сексуальні меншини?

Варто зазначити , що з моменту набуття Угодою чинності буде лібералізовано торгівлю текстильними виробами, а це  фактично значить - скасування мит. У цьому секторі економія експортерів України та ЄС становитиме приблизно 24,4 млн. євро та 8,7 млн. євро відповідно. Ці цифри означають по-суті, що українські та європейські експортери не платитимуть мит на такі суми, вони залишаться у них в кишені. У першій главі Угоди йдеться про зменшення чи скасування мит на імпорт та експорт, переважну більшість яких буде анульовано відразу після набуття Угодою чинності. Тобто, це суми, які підуть у кишеню виробникам. Отже, через посилення конкуренції між європейськими виробниками  виграє не тільки споживач, а і виробник. 

Коментарі

Ми без асоціації ледве-ледве з китайцями конкуруємо і з турками в себе вдома. А ексклюзив тільки тому, що в Україні більше ніхто не хоче нічого виробляти. І такі "експерти" типу Тимошенка і Ко, які сидять по кабінетах і щось там собі роздумують хай би спробували хоч щось елементарне в нашій країні виробити, а потім би розповідали байки.

Звісно, до одного місця! Хай собі люди купують німецьке і італійське, а своє закриємо - та й по всьому. Самі ми нічого не виробляємо і тому в Європу нічого не продамо, але ось за які гроші ми будемо їхнє імпортне дешеве купувати, якщо у нас нічого не працюватиме? Ти у себе в штабі перепитай, де тебе найняли коменти строчити.

Жодному підприємцю не хочеться конкурувати. Звісно, краще мати ексклюзив. Проте, головний ворог наших виробничників, зокрема "легковиків", - контрабанда. Дякуємо за це нашій "непідкупній" митниці.

Однозначно треба тягти до ЄС.
Ще сьогодні дід сусід згадує що трабуло Німцям у полон здаватися...але тільки не Раші.
Там немає з ким говорити.
Перегляньте http://www.1tv.ru/sprojects_edition/si5905/fi27206

Наскільки я зрозуміла зі статті, то угода з ЄС призведе до зниження ціни та покращення якості для споживача. Однак мільйонер Червонюк боїться втартити власні прибутки й цим дискредитує підписання даної угоди... Ну зрозуміло, олігарху ж до одного місця на людей...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.