Рівнянка в суді довела своє право на державну соцдопомогу

Мешканка Рівного в суді довела, що управління соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради неправомірно відмовило їй у наданні допомоги як малозабезпеченій сім’ї. Тож тепер згідно з рішенням суду чиновники мають призначити їй відповідну державну соцдопомогу.

З цією проблемою жінка звернулася до центру права РОГО "Комітет виборців України" у вересні 2013 року. Вона показала юристам організації повідомлення про відмову в наданні допомоги. Підставою для відмови чиновники вказали неможливість визначити майновий стан сім’ї через те, що громадянка відмовилася від обстеження матеріально-побутових умов.

Скарги жінки до Головного управління соціального захисту населення в Рівненській області та до прокуратури м. Рівне жодних результатів не надали.

- Питання призначення цього виду допомоги регулюється Законом "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", статтею 4 якого визначено відповідний порядок її призначення, – коментує ситуацію юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак. – Для цього подається заява та відповідний пакет документів (паспорт, довідка пр. склад сім’ї, декларація про доходи та майно осіб, які в ходять до складу сім’ї, довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Перелік вказаних документів є вичерпним.

На основі ж обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, через неможливість обстежити які жінці відмовили, вказаний вид допомоги призначається лише тоді, коли:

- існують підстави, за яких допомога не призначається, однак у складі сім’ї є інвалід;

- у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються на денній формі навчання в загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років);

- неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Підстави, за яких допомога не призначається, визначені в статті 7 Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Під жодну з них ситуація громадянки не підпадала».

Враховуючи такі обставини, юристи центру права підготували жінці адміністративний позов з проханням визнати відмову управління соцзахисту в призначенні допомоги протиправною. Адже вона дотрималася всіх вимог порядку звернення за її призначенням.

І от нещодавно Рівненський міський суд у своєму рішенні в цій справі погодився, що відмова управління соціального захисту населення в призначенні громадянці допомоги з підстав неможливості обстеження матеріально-побутових умов сім’ї є протиправною. Тому суд зобов’язав відповідача вирішити питання про призначення позивачу державної соціальної допомоги відповідно до її заяви. Про це повідомляє Рівненська обласна громадська організація "комітет виборців України".

Ключові слова: 

Коментарі

Бував декілька разів у даному соцзахисті, каб. № 4, є одна працівниця-грубіянка, таке понятт, як "етика поведінки" їй напевно не відоме, і це не тільки її стосується, а й системи вцілому.

Потрібно не тільки надати допомогу, виконуючи рішення суду, а й зобовязати винних понести покарання за моральну шкоду. Цій жінці не об один поріг потрібно було збити пальці, щоб достукатись до цієї дикої влади. Як не виплатити гроші , то соціальний захист знайде 100 причин без суда і слідства, а як надати, то потрібно іти в суд. Для чого і кого потрібний такий захист. Бюрократи.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.