У Рівному вирішували долю "Рівнеоблводоканалу"

Яка подальша доля "Рівнеоблводоканалу"? Відповідь на це запитання шукали члени спеціально створеноїробочої групи під головуванням депутата обласної ради Романа Василишина.

Справа в тому, що ще в квітні 2011 року на сесії ухвалили рішення про передачу РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" у комунальну власність міста Рівне. Втім щомісячні збитки підприємства – 2 мільйони гривень, в рік це більше 25 мільйонів гривень, а для міської казни ці суми не під силу, аргументував міський голова Володимир Хомко. Він також зазначив, що лише завдяки конструктивній співпраці з облдержадміністрацією вдається знаходити вихід із непростих економічних проблем підприємства.

Зокрема, очільник області домовився із власником "Рівнеазоту" про списання 25 мільйонів боргу за очищення стоків. Більше того, хімічному гіганту й нині оплачують лише 5 відсотків за надані послуги. Водночас це не рятує "Рівнеоблводоканал" від економічної скрути. Адже нинішні тарифи окупні лише на 70 відсотків. Компенсувати різницю готові з держбюджету, втім наразі нема механізму відшкодування.

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак розповів, що за нинішніх умов підприємству змогли списати лише 3 мільйони за надання збиткових послуг із необхідних 139. Більше того, зміна власника не вирішить проблему. Водночас комунальникам доведеться знайти ще 1 мільйон гривень на переоформлення ліцензій, договорів та інших документів, зазначив Володимир Новак.

Як діяти в цій ситуації, члени робочої групи з’ясовуватимуть уже під час другого засідання. Його призначили на наступний понеділок.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.