Митники програли суд Рівненському льонокомбінату

Митники програли суд Льонокомбінату. Однак розмитнювати не поспішають. Готуючись імпортувати нове обладнання на Рівненський льонокомбінат, представник Льонокомбінату звернувся до Рівненської митниці за консультацією щодо переміщення через митний кордон товарів, які переміщуються декількома поставками у зв’язку з великим обсягом комплектних об’єктів. На Рівненській митниці повідомили про те, що звернення про прийняття попереднього рішення про класифікацію та кодування комплектного об’єкту можна подавати в будь-який час до початку митного оформлення цього товару, тобто до початку подачі митної декларації. Про те, що таке звернення необхідно подавати до моменту перетину митного кордону товару – не повідомлялося.  

16 вересня 2013 року, 23 вересня 2013 року та 23вересня 2013 року Рівненський льонокомбінат (ТОВ «Т-Стиль») звернувся до митниці про прийняття попередніх рішень про класифікацію та кодування комплектних об’єктів (нового обладнання на Льонокомбінат для сушіння та фарбування полотна).  

26 вересня 2013 року, всупереч попередній консультації, Рівненський льонокомбінат (ТОВ «Т-Стиль») отримав відмову Рівненської митниці вих.№ 01.1/2-06-2390 в прийнятті вказаних рішень з обгрунтуванням, що такі рішення приймаються до моменту перетину товару через митний кордон України, тоді як частини вказаного обладнання вже перетнули митний кордон України.

Після цього представник Льонокомбінату звернувся до Рівненської митниці за роз’ясненням про подальші дії з метою розмитнення вказаного обладнання. На що перший заступник начальника Рівненської митниці Міндоходів Олександр Миронюк повідомив про два можливих шляхи:

1) розмитнювати обладнання по запчастинах;

2) вивозити обладнання назад за межі кордону України і заново звертатися з заявою.

Очевидно, що жоден з варіантів для підприємства не є прийнятним через надто великі фінансові втрати, котрі в результаті перевищили б вартість самого обладнання.

Водночас, про третій варіант на Рівненській митниці змовчали. Наступного дня після «вичерпної» консультації керівник відділу з юридичного супроводу та митного оформлення товарів Льонокомбінату Віталій Бережнюк звернувся до Рівненської митниці з пропозицією оформити товар в рамках закону без вивезення його за межі кордону та не розмитнюючи по запчастинах - на підставі п.7.3.Порядку заповнення митних декларацій. А саме: представник Льонокомбінату запропонував дочекатися, поки на територію України в’їдуть всі складові обладнання та розмитнити їх, як єдиний механізм, одночасно пред’явивши митному органу всі складові цього механізму.

Такий варіант рівненські митники мали б запропонувати самі (звісно, якщо вони працюють в інтересах держави). Натомість, посадові особи митної служби закликали представника підприємства не подавати такий тип декларації, оскільки цей шлях буцімто незаконний та не може застосовуватися у вказаному випадку. Однак, дізнавшись, що колектив Рівненського льонокомбінату збирається відстоювати законні права свого підприємства мирним протестом, митники раптово знайшли достатньо законних аргументів для належного оформлення нового обладнання. Щоправда, на складні перемовини було втрачено близько тижня часу, що коштувало Рівненському льонокомбінату додаткових витрат за стоянку та простої перевізникам.   

Однак у подальшій боротьбі за свої законні права Льонокомбінат не зупинився та звернувся до суду з питанням: чи правомірно 26 вересня 2013 року Рівненська митниця відмовила Рівненському льонокомбінату (ТОВ «Т-Стиль») в наданні попередніх рішень про класифікацію та кодування комплектних об’єктів з тієї причини, що товар вже перетнув митний кордон України.

28 жовтня 2013 року Хмельницьким окружним адміністративним судом було визнано протиправними дії Рівненської митниці Міндоходів Міністерства доходів і зборів України щодо цієї відмови. Суд вказав на те, що Рівненська митниця не врахувала п.3.6. Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення комплектних об’єктів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 630. Згідно даного пункту, строк переміщення комплектних об’єктів через митний кордон України починається не з моменту перетину кордону України, як помилково (а можливо і свідомо) стверджувала Рівненська митниця, а з моменту завершення митного оформлення першої партії складових цього КО.

30 жовтня 2013 року Рівненський льонокомбінат звернувся з новим зверненням про прийняття попереднього рішення про класифікацію та кодування комплектного об’єкту: котельної установки з потужністю 4.000 кВт з гідравлічною колосниковою решіткою.

Як пояснили за попередньою усною консультацією на Рівненській митниці, основними частинами такої котельної установки будуть топка, котел, економайзер та генератор, які ймовірніше за все, повинні класифікуватися за окремими кодами.

Тому 30 жовтня 2013 року в зверненні до митниці Льонокомбінат просив прийняти рішення стосовно комплектного об’єкту - топки, яка частково вже ввезена на територію України.   

Враховуючи те, що частина цієї топки вже перетнула кордон України, а спір триває і рішення суду ще не набрало законної сили, представник Льонокомбінату Віталій Бережнюк поїхав до міністра доходів і зборів України з проханням втрутитися і припинити свавільні дії Рівненської митниці та не дозволити прийняти аналогічне рішення про відмову вже щодо котельної установки. В Міністерстві Віталій Бережнюк повідомив про те, що таке рішення необхідно прийняти до початку морозів, адже спеціальний матеріал котельні, який перебуває на неопалюваному складі тимчасового зберігання під митним контролем, втрачає свої властивості за мінусової температури. Відмовивши в прийнятті такого рішення, Рівненська митниця змусить Льонокомбінат взагалі відмовитися від нової котельні на відновлювальних енергоджерелах. Пройдений шлях за п.7.3. Положення також неможливо буде застосувати, оскільки вся котельня буде ввезена поступово протягом півроку, тому одночасно її пред’явити немає можливості.

07 листопада 2013 року Рівненською митницею (всупереч усній консультації) було відмовлено в прийнятті рішення стосовно топки як частини котельні посилаючись на те, що звернення необхідно подавати про класифікацію не топки, а всієї котельної установки з потужністю 4.000 кВт з гідравлічною колосниковою решіткою.

13 листопада 2013 року Рівненський льонокомбінат підготував відповідну документацію та звернувся з новим зверненням вже на всю котельну установку з потужністю 4.000 кВт з гідравлічною колосниковою решіткою.

Станом на сьогодні відповіді з Рівненської митниці ще немає. Очевидно, там чекають морозів…

Прес-служба Рівненського льонокомбінату

Ключові слова: 

Коментарі

Плюсую!

Митники просто су.и, допомогають підприємствам аж гай шумить. Аби грошів зрубити, плюс про кишеню незабути!

Лишився ще хтось, хто не програв? Наступний! )))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.